KasımSeçimiNUÇE

Artık sıra KONYA’da

HDP 1 Kasım seçimlerine ‘Bizler İktidara’ söylemiyle yeni bir başarının altına imza atmak istedikleri ilan ettiler. HDP son 7 Haziran seçimlerimde az bir oyla kaybettiği Konya’da, yeni ve iddialı bir kadroyla, en az bir vekil çıkarak şekilde seçim kampanyasına başladı.

HDP Konya aday listesini ilk sırasına Konya Kürtlerinden Av.Hüseyin Özkan yerleştirerek, Konya’daki iddiasında ne kadar ciddi olduğunu göstermiştir.

HDP Konya adayları:

1 Hüseyin Özkan, 2 Şaziye Şener, 3 Kamuran Tekin, 4 Serap Kaya, 5 Adnan Seyhan, 6 Hamide Kaya (Kuşcalı), 7 Hüseyin Mertoğlu, 8 Eylem Almaz, 9 Mehmet Ulusoy, 10 Nuriye Pervin Başer, 11 Ahmet Erdoğan, 12 Mustafa Yavaşoğlu, 13 Adnan Karabulut ve 14 Tuna Kayalar.

HDP Konya 1. sıra adayı Av. Hüseyin Özkan kimdir?

02.05.1974 Konya Kulu Yazıçayır doğumlu Özkan ilk öğtetimini Yazıçayırda , Orta öğretimini Kuluda tamamladı.2001 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk fakültesine yerleşen Özkan 2004 yılında Avukatlığa başladı.Berfe ve Berin Xane isminde 2 kız babası olan Özkan halen Ankara ilinde avukatlık mesleğine devam etmektedir.

İleri düzeyde Kürtçe , İngilizce bilmektedir.

Çalışmaları :

* Ankara Barosu bünyesinde ‘Avrupa Birliği Müktesebatı’ konulu çalışmasını yürütmüştür.

Siyasi Parti ve Dernek Çalışmaları :

*Ankara ilinde Özgürlükçü Hukukçular Derneği Üyesi , HDP Kulu İlçe Örgütü üyesi.

Tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı