Hasan SertdemirYAZARLARIMIZ

Az kaldı

Cumhuriyet tarihinin en gerici, en bağnaz ve şeriat rejimi özlemiyle yanıp tutuşan AKP ve temsil ettiği çağdışı zihniyetten kurtulmaya sayılı günler kaldı.

Son 90 yılda hiçbir hükümet halkına bu denli düşmanlık yapmamıştır. Tüm hükümetlerin temel kaygısı, bu topraklar üzerinde yaşayan yurttaşların birliğini beraberliğini tahkim etmek, konsolide etmek olmuştur. AKP ise kendi iktidarını pekiştirmek için toplumun farklılıklarını tahrik etmek, insanları mezhep ve etnik temelde ayrıştırmak ve uzlaşmaz bir polarizasyonu yani kutuplaştırmayı temel tercih olarak benimsemiştir.

Bunun sonucu olarak ülke iç savaşın eşiğine getirilmiştir. AKP açık yada gizli , insanlığın tanıklık ettiği en vahşi, kafa kesen, deri yüzen bir örgüte askeri ve lojistik yardım yapmıştır.

Bugün tüm Batı Avrupa’da bir mülteci krizi ve travması yaşanıyorsa, bunun temel sorumlularından biridir AKP ve AKP yönetimi. Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanı olmakla övünen RTE’nin Türkiye’yi getirdiği nokta. 2 milyon Suriye’li göçmen ve belirsiz bir gelecek. Avrupa’da giderek artan bir yabancı düşmanlığı. Adı konmamış bir 3. dünya savaşı. Tüm bunların müsebbibi maceracı yeni Enverci RTE’dir.

Demokrasinin ülkenin her tarafında yaşanması, hukukun üstünlüğünün günlük pratiğe yansıması, insan hak ve özgürlüklerine harfiyen uyulması ancak ve ancak bu hükümetin sandığa gömülmesi ve tarihin çöplüğe atılması ile mümkün olabilir.

Peki bu gerçekleşebilir mi? Evet, neden olmasın? Tarih bize bu konuda yol gösteriyor. Adnan Menderes’in Demokrat Partisi, Süleyman Demirel’in Adalet Partisi, Turgut Özal’ın Anavatan Partisi nasıl sandığa gömülüp tarih oldularsa, AKP’nin ki her türlü yolsuzluk batağına saplanmış , aynı akibeti yaşamasını öngörmek için müneccim olmaya gerek yok. O nedenle 1 kasım seçimleri olağanüstüsü bir önem taşıyor.

2 kasım 2015 yeni bir gün, yepyeni bir sayfanın yazılacağı gün olacaktır demokrasi güçleri için.

Yolsuzluğun, yoksulluğun, yalanın, talanın olmadığı bir süreci başlatmak imkan dahilindedir. Yeterki uyuyan halklarımız, üzerlerindeki ölü toprağı atabilsinler. Kardeşin kardeşi öldürmesine karşıysan, egemen güçlerin talimatlarıyla gerçekleşen toplu öldürümleri lanetliyorsan, yıllardır aydınlarımızın, yurtseverlerin ölüm fermanlarını çıkaranları vereceğin oyla SANDIĞA göm!

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.