DANİMARKANUÇE

CİZRE, SİLOPİ VE SUR’A KOPENHAG’TAN DESTEK

Başta Cizre, Silopi ve Sur ilçeleri olmak üzere Kürdistan’ın bir çok şehrinde sivillere yönelik yapılan saldırılar Kopenhag’ta kitlesel bir katılımla protesto edildi.

Protesto eylemi Kopenhag Türkiye konsolosluğu önünde yapıldı.

Svanemølle İstasyonu’ndan Türk Konsolosluğuna bir yürüyüş düzenleyen kitle, günün Kürdistan’daki direnişe sahip çıkma günü olduğu mesajını verdi.

Türk devletinin Kürdistan’daki devlet terörü Avrupa’nın ülkelerinde protesto ediliyor. Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Türk Konsolosluğu’na bir yürüyüş düzenleyen kitle, devletin saldırılarını mahkum etti.

Yürüyüşe FEY-KURD, PYD, PJAK, YNK, GORRAN, KOMALA, FOKUS-A, OPSAK, Danimarka Kürt Kadın Derneği, Danimarka Alevi Birlikleri DABF, Nazım Hikmet Kültür Derneği, Platforma Kurden Anatoliya Navin Avrupa, HDK Danimarka Koordinasyonu, Hızbî Şûî Kurdistan- i  Danmark, Danimarka Kürt Sanatçıları Komitesi üyelerinin yoğun bir şekilde katıldı.

Yürüyüşte yapılan konuşmalarda günün Kürdistan’daki direnişi sahiplenme günü olduğu belirtildi.

Yürüyüş ve miting boyunca sık sık “Terörist Erdoğan”, “Terörist Türkiye”, “Biji berxwadene Kürdistane” sloganları atıldı.

/Anf – kopenhag

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı