NUÇE

Faşistleri sokağa saldılar!

HDP Konya ve Balıkesir il binalarına faşist saldırı

Dağlıca’daki çatışma gerekçe gösterilerek HDP ve Kürtlere yönelik başlayan saldırılar devam ediyor. Konya ve Balıkesir’de HDP parti örgütlerine yönelik ırkçı saldırılarda bulunuldu.

Konya’da bir iş merkezinin 3’üncü katında bulunan HDP İl binasına yönelik ırkçı saldırı gerçekleştirildi. HDP Konya İl Eş Başkanı Hasan Ateşçi ile partililerin binada bulunduğu sırada gerçekleştirilen saldırıda ırkçı grup il binasının kapısını kırarak içeri girmeye çalıştı. Polisin olay yerine gelmesiyle birlikte saldırganlar il binasının bulunduğu kattan indirildi. Ancak iş merkezinin çevresinde saldırganlar olduğu gerekçesiyle HDP’li yöneticilerin binadan çıkmasına izin verilmedi. HDP’li yöneticilerin il binasındaki bekleyişi sürüyor.

Balıkesir’de ise ırkçı bir grup HDP il binasını bastı. Bina içerisine “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atarak giren ırkçı grup, binanın altını üstüne getirirken, parti binasında bulunan eşyaları balkondan aşağı attı. Ardından eşyaları ateşe veren grup daha sonra dağıldı.

ANF

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.