Hasan SertdemirYAZARLARIMIZ

GAZETECİ

Gazetecilik mesleği çok zor bir meslek.
Haberi, olayı ve olguları herkesten önce öğrenip, okurlarıyla paylaşmak en temel görevidir gazetecinin.
Bunu yaparken iktidar sahiplerine boyun eğmeden, gözlemlerini çok objektif bir şekilde halkla paylaşan gazeteciler onurlu ve saygın gazetecilerdir.

İktidara ve sermayeye arkasını dayamayan gazeteciler tarihi süreç içinde ağır bedeller ödediler…
Neki onlar ve yansıtmaya çalıştıkları görüşleri bilincimize silinmezcesine kazındı.
Egemen güçlere uşaklık yapan , yalaka, yandaş gazetecilerin halkın hafızasından hemen silindiklerine tüm insanlık tanıklık edegeldi.

İktidarlar kendilerine kafa tutan gazetecilerden öcüden korkar gibi korktular hep. Onların sesini kısmak, görüşlerini boğmak ve yok saymak, halk DÜŞMANI iktidarların icraatı olageldi hep.
Türkiye’nin başına karabasan gibi düşen AKP ve RTE Avrupalı müttefiklere Türkiye’de hapiste olan gazeteci yok dediler. “Gazeteci kılığında teröre destek verenler”, var dediler.
Bu koca yalana elbette bizi inandıramazlardı. Neki Avrupalı müttefiklerin kafasını karıştırabilirlerdi.
AKP ve RTE iktidarının temel beslenme gıdası yalan söylemek.

Peki , Ahmet Altan gazeteci değil mi ? Mehmet Altan zaman zaman yazmıyor mu? Nedim Şener gazeteci değil mi? Ahmet Şık gazeteci değil mi?

Bunlar hapiste …

Yine soralım. Yüzyıllık bir yalanı , bir inkarı hepimizin suratına tokat gibi vuran Hrant Dink gazeteci değilmiydi?
Hrant görüşlerinden dolayı AKP ve RTE’nin bilgisi dahilinde hunharca öldürülmedi mi?
Fetö ve AKP ve RTE’nin Türkiye ve Türkiye halklarına düşmanca politikalarını deşifre eden Hablemitoğlu yazar değilmiydi?
AKP’nin temsil ettiği zihniyet eli KANLI bir zihniyettir. Bu zihniyet, bilgiye, bilime , ilerlemeye karşı bir zihniyettir.
Turan Dursunları, Bahri’ye Üçokları, Muammer Aksoy’ları ve daha nice aydını, gazeteci ve yazarı bu zihniyet sahipleri öldürmüştür.

Demokrasi savaşeri Uğur Mumcu’yu da bu zihniyetin eli tetiklileri öldürmüştür.
Uğur Mumcu’nun katil zanlısı Selahattin eş 30 yıl İran’da kaldıktan sonra iktidar tarafından Türkiye’ye getirilmiş ve Star gazetesinde işe alınmıştır.

Biri iktidarın tetikçiliğini yapan “gazeteci”, diğerleri halkın özgürce haber almasını canlarıyla ödeyen bu halkın yiğit evlatları.

Gazeteciyi hapsedebilirsiniz, onları öldürebilirsiniz, neki düşünceyi , fikri ve aydınlık yarınlara olan hayalleri asla mahkum edemezsiniz.

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.