Sezer SarıYAZARLARIMIZ

GÖZLEMLERİMLE BELDEMİZ

Uzun aradan sonra tekrardan yazılarımı sizle paylasmak beni onurlandırıyor. oncelikle herkese selam, sevgi ve saygılar. herkes gibi benimde sizlerle duygu dusuncelerimi paylasmak hakkımdır deyip yazıma baslıyorum. Kimi siyasetten kimi magazinden kimi asktan sevgiden bahsediyor ben de bu sefer ki yazımda yine beldemizin uzerinde duracagım.uzun zamandır gozlemledigim duydugum durumlar uzerinde duracagım.

gencligin uzerine sigara bagımlılığı gibi bulaşan internet hastalığı gün geçtikçe sayısı artan bilgisayarların insan hayatındaki olumsuz yanları üzerinde durmak istiyorum. bilgisayarın ilk ortaya çıkış nedeni matematiksel hesaplar yapmak içindi daha sonra sirketlerin kayıt yapma, hesaplama ve onemli dosyaları depolama gorevi üstlenmiştir. yani tek amacı faydalı yonlerini kullanmak bir araştırma, depolama, iletişim aracıdır.Beldemizin aşagı yukarı her evinde bulunan bir alettir, bunların yarısının tek amacı iletişimdir. ama 7 yaşındaki cocukta iletişim icin kullanıyor 70 yaşındaki kişide iletişim icin kullanıyor ve özellikle gençler karşı cinslerle iletişim kurmaları için kullanıyor bu durumun vahim yanlarını saymakla bitmez. özellikle toplumdan uzaklasma sorunu gençlerin üzerinde en vahim durumdur. Beldemizde sadece erkekler sohbet sayfalarına girmiyorlar özellikle de genç kızlar sohbet sayfalarını tercih edenleridir. anne ve babalar, kızlarımız ve oğullarımız bilgisayarda ders yapıyorlar diye yanılıyorlar. Ders yapıyorum diyen kişilerin yarısının farklı amaçlarla bilgisayarı kullandığından şüpheleri olmasın.Beldemizde gençlerle sohbet etmeye kalksanız 2 kişiden biri arabadan internetten telefondan evden bahsetmeye kalkar. bunun nedeni olarak gençliğin önüne koyulan fırsatlardır. Bugün bilgisayarı sadece iletişim aracı olarak gören bir toplum içinde yaşıyoruz. anne babaların çocuklarının önüne koyduğu fırsatları çocukların yalnış amaçlarla kullandığı bir toplumla karşı karşıyayız. Kısacası hicbirşey değiştirilmez bizim toplumda 20 sene once gördüğün kuşca nasılsa şimdide öyledir. sadece dış yüzü değişen bir toplumda yaşıyoruz. En bariz örneği 20 sene önce yapılan seçimler nasılsa seneye yapılacak seçimde aynıdır. YİYEN YİNE YİYECEKTİR, VEREN YİNE VERECEKTİR :)Beldemizi kalkındırmak, yaşanabilir bir toplum haline getirmek için uğraş verelim. Avrupadan gelecek parayı bekleyen bir toplumda yaşamaktansa kendi kendine ayakta duran bir toplumda yaşamak hakkınız olsun. Gençliği alkol, uyuşturucu, sigara, interneti yalnış kullanma, kendi değerlerine aykırı davranışlarından kurtarmak hedefiniz olsun ANNE VE BABALAR…ANNE VE BABALAR Dünyaya gözlerinizi kapadığınız zaman bırakacagınız miras araba, para veya ev olmayacak MİRASINIZ ÇOCUKLARINIZDIR… Yazıma burda son verirken devamının gelecegini söylemek istiyorum.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.