DANİMARKAGÜNDEMDEKİLERNUÇE

İlknur Kekeç’e Özgürlük Ödülü

Kuşcalı İlknur Kekeç, ayakta alkışlar arasında Danimarka Başbakanı Lars Lykke Rasmussen’dan hükümet partisi Venstre’nın yıllık Özgürlük Ödülünü aldı. İlknur’a Özgürlük Ödülünün veriliş nedeni ise; Danimarka’da göçmen kızların futbol oynamasına hem imkan sağlaması hemde kızların futbol oymana özgürlüğüne katkı sağlaması olarak açıklandı.

Hükümetin Marienborg zirvesinde Başbakan Lars Lykke Rasmussen’la buluşan İlknur: ‘ Annem-babam futbolun bir erkek işi olduğunu söyleyip futbol oynamamı engellemeye çalışmasına rağmen futbola başladım. Benimle beraber bir çok göçmen kızı da futbola başladı.’ diye anlattı.
Özgürlük Ödülünü alan İlknur bir yandan ilkokul öğretmeni olarak çalışırken, diğer yandan gençlere gönüllü futbol antrönürlüğü yapmakta.

İlknur: ‘Ben gençlere yardım ederek bir farkındanlık yaratmak istiyorum. Gençlerin kendilerini tanımlayacak rol modellere ihtiyaçları var.’ diyerek ödülünü Başbakan’dan aldı.

Kusca.com olarak İlknur’u bu başarısından dolayı kutluyoruz.

İlknur’un Başbakan Lars Lykke Rasmussen ile yaptığı söyleşi:

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı