24HaziranNUÇE

İsmail Beşikçi: 1 OY HDP’ye 1 OY DEMİRTAŞ’a

Yaşamının büyük bir bölümünü Kürtlerin ulusal davasına verdiği destekten dolayı hapishanelerde esir tutulan Kürdolog İsmail Beşikçi:
‘Kürtler ve HDP ile birleşik öbür partiler, örgütler, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Selahattin Demirtaş’a, milletvekili seçimlerinde HDP’ye oy vermelidir.’

İsmail Beşikçi:

‘HDP’nin çok geniş bir kitle tabanı var. Önemli kavşak noktalarında, bu taban HDP’yi hiç yalınız bırakmıyor. Ama, geniş Kürt halk kitleleri, kendi Kürdi, Kürdistani duygularına, düşüncelerine uygun bir yönetim oluşturamıyor. Çoğu zaman, bu geniş Kürt halk yığınlarını rolü, Kürdi, Kürdistani olmayan bir üst akılın ürettiği projeleri oynamaktan öteye gitmiyor. Halbuki, bu geniş kitleler, Kürdi, Kürdistani duygu ve düşüncelerine uygun bir yönetim yaratabilir. Bu konuda daha fazla etkinlik içinde olabilir.

Bütün bunlara rağmen, Kürtler ve HDP ile birleşik öbür partiler, örgütler, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Selahattin Demirtaş’a, ve milletvekili seçimlerinde HDP’ye oy vermelidir.’

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.