Sezer SarıYAZARLARIMIZ

KİMİ İNSANLAR

Hayatta bircok insanla karşılaştım. Kimi insanlar, aşk peşinde bazıları aşkın ne demek oldugunu bilmeden asık olabiliyor ve adına aşk diyebiliyorlar. geri kalan kişilerin bazıları mutlu yani gercek askı tadabiliyorlar. Diger kısmı ise aşkı tadamadan askı sona eriyor veya aski, sevdası karşılıksız olabiliyor….”İnsanlar ne tür aşkı seçerlerse secsinler saygım sonsuzdur”…Yeter ki insan gibi sevsinler…
(Aşk, onu gördüğünde kalbinin attığı kadardır.)

Kimi insanlar, bir fikrin peşinde koşuyorlar. Belki hayatın tadı da onlara gore orada. Tabi onlarda tıpkı aşkta oldugu gibi karşılıgını alamayabiliyorlar.Kimisi fikirlerini özgürce söyleyemiyor,kimisinin fikirleri bazı kesimler tarafından kaale bile alınamıyor. Buna Aşktaki tabirle karşılıksızda denilebilir….”İnsanların fikirleri ne olursa olsun saygım sonsuzdur”….Yeter ki fikirlerinin arkasında dursunlar, çoluk çocuğa karıştılar mı fikirlerinin arkalarında bırakmasınlar…
(Fikir, fikrini benimsediğin veya ben buyum dediğin kadardır.)Kimi insanlar, aşırı milliyetçilikle mutlu olabiliyorlar.Buna bizim Kürtlerde dahil Türklerde dahil.Kürdün Kürt dışında dostu yoktur veya Türkün Türk dısında dostu yoktur diyenler tam bir aşırı milliyetcilige ornektir. Neden dost aramaya cıkmıyoruz neden yıllarca süre gelen ölümlerden bir ders çıkaramıyoruz. Her iki tarafında bir getirisi olmadı ölümlerden aksine her iki tarafında zararları oldu ölümlerle hem ekonomik yönden hem sosyal yönden hem psikolojik yönden zararlar gördüler.”Barıştan yana insana saygım ve sevgim sonsuzdur”.Yeter ki bir insan bizim icin değerlidir fikrini kafamıza yerlestirelim. Müslümanı, hıristiyanı, musevisi, budisti, taşa tapanı, güneşe tapanı, ateşe tapanı, ateisti ve daha sayamadıklarım hepsi insan topluluğudur, hepsini sevelim hepsiyle barışık olalım..
(Kendisiyle barışık olmayan bir insan, kimseyle barışık olamaz.)Kimi insanlar bitmez, hepsini sıralamaya gerek yok kısacası dünyadaki her insan değişik düsünebiliyor.BİR AGAÇ GİBİ TEK VE HÜR, BİR ORMAN GİBİ KARDEŞCESİNE YAŞAYALIM.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.