Necati GezenYAZARLARIMIZ

Kuşcalı olmak

Merhaba! Yazmak istedigim fakat bir türlü karar veremedigim, bir konuyu kendimce izninizle sizlerle paylasmak istiyorum.

Her insan farkli kimliklere sahip olup, bu kimlikler ile kendisini tanimlar, dogasindan gelen bir duygu ile kimliligini olusturan bu sifatlara sahip cikarak, kendisine bir yasam kültürü olusturur.

Kimlikler kisi ile hayat boyu yolculuk ederler. Onu bazen onu üzen, bazen sevindiren, bazen gururlandiran ve bazende kendisinden uzaklastiran bir gerceklige sahiptir

Kisinin kimligi, Ismi, soyadi, ailesi, ait oldugu milleti, dogdugu yeri gibi. Yasam icerisinde olusan daha farkli kimliklerinde, örnegin, ideolojik olarak sahip oldugu kimlik gibi, calistigi is alani olarak kimligi, daha bir cok kimlikler kisinin kimligini olustururlar. Tabiki kimlikler görecelidir, farli farkli anlamlara sahiptir. Bazilari icin önemsizdir, hicbir gecerliligi yoktur, bazilari icinse önemi yasamin erdemidir.

Bir insan kendisini tanimadan kendi degerlerine deger vermeden, ne kendisine nede baskalarina hayir ve hizmeti olamaz. Onun icinki binlerce yil önce filozoflar her seyden önce “Kendini tani, Kendini bil” diye insanliga bir ögüt vermisler.

Benim burada belirtmek istedigim tabiki kimliklerin cok önemli oldugu, ancak burada kimlik analizi yapmak degil, üzerinde durmak istedigim baslikta belirttigim gibi, Kuscali olma kimligim üzerinde duygu ve düsüncelerimi ifade etmek istiyorum.

Bu site kuscalilar kimliginin öne ciktigi bir site oldugundan dolayi, kuscali olma kimligi üzerinde düsüncelerin yazilmasini dogal görüyorum tabiki samimi olanlarin. Inaniyorumki bu düsüncelerim okundugunda bir cok arkadasin evet gercektende öyle diyecegini simdiden söyleyeyim.

Istegim odurki bu yaziyi iki bölümde yazmak istiyorum, olursa bir ilgi veya alaka ve belkide sizlerden gelebilecek düsüncelerin katkisi ile ikinci bölümde yazacagim yaziyi kuscali olma üzerine duygu ve düsüncelerimi yazmayi düsünüyorum..

Kusca.com uzun zamandir yazanlari tarafindan mahrum kaldi yeni yazanlarinda fazla olmadigi ve bir duragan durumu yasadigini görünüyor. Iste bu duraganlik mehtap arkadasin “ne oluyur bize” diye sormasina sebep oluyor.

Oysa kusca da her türlü konuda yazi yazacak düsünce üretecek bir cok aydin ve yetenekli kisilerin oldugunu biliyorum. Iste benimde önemli gördügüm, üzerinde kafa yordugum, inanilmaz celiskileri icinde barindiran bir köy oldugunu, bu durumdan dolayi böyle yaziyi yazmayi düsündüm.

Simdilik herkese tekrar merhaba diyerek ,cevremizde ve ülkemizde yasanmasi görünen sicak gelismerin, büyük ve icinden cikilmaz sonuclar dogurmadan,verilmesi gereken mücadelenin verilmesi ve bir an önce cevremizde ve ülkemizde Barisin gelmesi ve yesermesi dilegi ile kuscanin güzel insanlarina selamlar saygilar sunuyorum.

Yazarımız

Necati Gezen
Müzisiyen
Kuşca'da doğdu. Danimarka'da yaşamakta.

Daha Fazla Göster