Bayram KızılkayaYAZARLARIMIZ

Kuyruklu yıldızın sesi Küba’nın tepesi

Hiristiyan alemi kuyruklu yildizin tepesine inerken, bizimkiler Küba‚nin tepesine inmeyi marifet sayiyorlar. Hiristiyan alemi kücük bir uydu parcasi olan kuyrukla yildiza yumusak bir inis yapiyor, hiristiyan alemi bilim insanlari o kadar bilim, teknik, teknoloji, insanoglu hizmetine sunmaya devam ediyorlar. Son olarak da insan diskisi ile hareket eden otobüsü insanligin hizmetine sunuyor. Yapay zeka yaritiliyor. Allah askina hicbir hiristiyanlik propagandasi yapildigini gördünüzmü?

Hiristiyan alemi uzaya gitmeye devam ediyor. Bizimkiler asli astari olmayan, temiz müslümanlari duygularini sömürerek uzayda ezan sesi duyuyor.

„1492‚de Cristoffer Columbus degil 1178‚de müslümanlar Amerika‚yi kesfetmis‰i kabul edelim. Su an bizlere, yani müslümanlara, yani Ortadogu halklarina ne faydasi olacak?

– Islam cografyasina demokrasi gelecekmi?
– Aclik sorunu, issizlik sorunu ortadan kalkacakmi?
– Mezhep kavgasi tarihe karisacakmi?
– Türk toplumunun icinde kürtlerin ana dili resmi dil olacakmi?

Hicbirisi degil, amac gündemi degistirmek, halkin dikkatini baska yere cekmek.

Aslinda ha Hacli zihniyeti kesfetsin, ha siyasal müslüman zihniyeti kesfetsin. Isim ve renk degisikligi var. Zihniyet ayni: ‰ben geldim buranin sahibi benim‰.

Yerli halklara ya kapicilik ya ölüm dayatilmasidir. Hacli seferleri her gittigi yerlerde yeralti ve yerüstü zenginlikleri sömürmüs, kendilerine hizmet etmek icin köle olarak siyahlari götürmüslerdir.

Osmanli Imparatorlugu ve baska imparatorlar her gittigi yerlerde hacli zihniyetinden farkli bir zihniyet izlememislerdir.

Hatirladigim kadariyla bir yazar, tarihci söyle yaziyordu: Ingiliz imparatorlugu yikildi, kendi halkina büyük bir kültür mirasi birakti. Osmanli Imparatorlugu yikildi, kendi halkina yüzde yüz cahil halk ve kerpicli evler birakti.

Yazar, tarihci Erdogan Aydin öteki tarih kitabinda söyle yaziyor: Osmanli üretme dair Carele düsünme yetenegi, yani ekonomik akli olusturmamistir. Nitekim Ziya Pasa‚nin da: Diyar-i küfrü gezdim beldeler, kasanele gördüm. Dolastim mülk-ü Islam-i bütün viraneler gördüm.

Ape Beram

Daha Fazla Göster