Bayram KızılkayaYAZARLARIMIZ

Ne yaptın lan.. Size bu devlet!

5 agustos 2015’te Yüksekova’da santiye yaptigi baskinda gözaltina alinan 52 isci yüz üstü elleri arkada baglanmis yan yana dizilmis isciler bir özel hareket timi elini yilan basi yaparak, ne yapti size bu devlet! Hepiniz türkün gücünü göreceksiniz!

Cok dogru söylüyorsunuz, bu halk türkün gücünü cok gördü. 1938 Dersim’de halki magaralarda fare gibi zehirlediniz. Uludere’de gencecik insanlari kani katir kanlariyla karisarik oluk oluk kan akitti. Bu halk Sürüc’te gördü. Piril piril gencecik Türkiye’li 33 güzel fidanlar Kobane’yi gitmek üzere Sürüc hunharca öldürüldü.

Bu  halk Maras’ta gördü! Corum’da gördü. Sivas’ta gördü. Daha ne yapacaksiniz lan? Buna güc mü, barbarlik mi diyeceksiniz, karar sizin. Bu halk Kasaplar Deresinde gördü. 33 kursun, 33 sivil, günahsiz insan kat edildi. Gelin sair Ahmet Arif’e kulak verelim:

Yigitlik inkar gelmez

Teke tek dövüste yenilmediler

Bin yillardan bu yana Buran usagi

Gel haberi nerede verek

Turna sürüsü degil bu

Gökte yildiz burcu degil

33 kursunlu yürek

33 kan pinari akmaz

Göl olmus bu dagda

1989 yilinda Cizre’nin Yesilyurt köyünde askerler tarafindan köy halkina diski yedirelerek iskence yapildi. 10 agustos 2015’te Varto’da catismada vurulan kürt kizi Kevser cirilciplak soyulup basina servis edildi. Herhalde bu kürt gerilla ciplak olarak catismadi. Daha ne yapacaksiniz!

20 milyon kürdü dili, 20 milyon alevi inanci inkar ettiniz. 1,5 milyon ermeni yerinden yurdundan sürgün ettiniz. Kandil sivil yerlesim köyleri ucaklarla bomba yagdirdiniz. Zengele köyü cok ev yerle bir oldu. 80 yasindaki kadin ve hamile bir kadinla toplam 8 sivil kürt öldürüldü. Yalanci dindar medya bir haftadan sonra o evde uyusturucu deposu vardi, o evde örgütün hazinesiydi, milyonlarca dollar yandi. Yandas gazetelerde manset attilar. O yalanci medya bu haberi yaparken, hic mi eliniz titremedi?

Gizli odaklarda sömürülen kent Semsür (Adiyaman) atalarim 200 sene önce sürgün edilmisken. Bu nedenden dolayi dikkatimi cekiyor. Adiyaman neden ISID merkezi üstü secilmis. Amaci kürdü kürde kirdirmak. Adiyaman’in konumunu biliyoruz. Bu kürt kenti kapali, dindar, kaderci, fakir bir kent. Yoksul cocuklari egiiterek ISID’e katilmak amaclandirmaktadir.

Allah askina bu kani durdurun. Ne olur kürdü anlayin, bir empati kurun. Kürt fazla birsey istemiyor. Dilini istiyor, kendini yönetme hakkini istiyor. Bu zor bir ismi? Degermi her iki taraftan güzel, genc insanlarimizin topraga vermek.

Kürdün hakki verilmedigi icin irkcilar mantar gibi su yüzüne cikiyor, onlara zemin hazirlaniyor. Bir profesor ögretim üyesi diyor ki: bir sehide karsi bir HDP milletvekilini indirin. Kim ne derse desin, asrimizin insanlarin bas belasi, irkci, söven, milliyetciliktir. Kürdü, aleviyi, cerkezi, ermeniyi ötekilestiren bu irkci zihniyettir.

Ape Beram

Daha Fazla Göster