Celal DeveciEDİTÖR'DENYAZARLARIMIZ

Nihat Abi…

Hani bilirsiniz, Celilden köye gelirken, eskiden ?bin mala? dediğimiz yer! Yani köyün girişi son yıllarda oldukca büyük bir değişime uğramış.

Belediye binasının orada inşaa edilmesi ve aynı zamanda köyü Petrol binasınında orda olması köyün o bölgesine epey bir canlılık vermiş.

Bunun yanısıra o bölgenin ağaçlandırılması aynı zamanda o bölgeyi yeşil bir alan haline getirmiş!

Bu yıl gördüm! Artık köyün kendi ?Bazar?ıda var. Bazar`da aynı yerde kuruluyor, her ne kadar orası Bazar yeri olmaya pek elverişli değilsede, çünkü orası oldukça kalabalık bir trafik kavşağı!

Ha diyeceksiniz, bunları neden anlatın?

Çünkü orası, yani belediye ile çeşme arasındaki cadde, köyde başka bir gelişmenin mekanı haline gelmesinden dolayı!

O caddeye girildiğinde ilk bakışta belirli bir canlılık his ediliyor ve biraz daha ilerlediğinizde artık kendinizi sanki denizi olmayan küçük bir sahil kentinde buluyorsunuz. Bir tarafta yüksek sesli müzik, diğer tarafta sıra sıra arabalar. Yüksek seslen konuşmalar ve bu sesler arasında ?Nihat Abi, bi….. getirirmisin?.

Bir yanda kürtçe, diğer yanda danimarkaca ve azda olsa türkçe konuşmalar!
Evet burası, köyün gençlerinin buluştuğu yeni mekan. ?Şiyar Şawarma? Burası bir çok yerden farklı farklı motifler içeriyor. Bir yanda tatil, diğer yanda şehirli olmak ve en azında köydışında yaşayan gençlere hitap edebilen bir yer.

Evet böyle bir yere ihtiyaç vardı! Böyle bir yerde kuşcalı gençler biribirlerini tanıyacaklar ve buluşacaklar. Ha unutmadan genç derken sadece erkekleri kastediyorum! Maalesef kızlarımız halen böyle mekanlara gidemiyorlar, gitmelerine pek sıcak bakılmıyor. Aslında geliyorlarmış! birisi bana anlattı, kızlar gelip şawarmasını alıp tekrar gidiyorlarmış! Buda iyi, belki ileride erkek gençler gibi Şawarma Bar`da otururlarda ve biribirleriyle sohbet ederler.

Hani derler ya ?şunun bunun yeri? bizimde Nihat Abi`nin Yeri var! Hemde oldukça popüler. Nihat demişken! Nihat, Karalardan olup oldukça kültürlü, sevilen ve çağdaş bir kuşcalı genç!

Evet artık kuşcalı gençlerinde ?Nihat Abisi? var…….

Yazarımız

Celal Deveci
Kuşca'da doğdu. ilk ve orta eğitimini Kuşca ve Cihanbeyli'de yaptı. Lise ve üniversite eğitimini Danimarka'da bitirdi.
Daha önce sosyal pedagog ve öğretmen olarak çalıştı. Psikolojiyi yüksek lisans seviyesinde bitirdikten sonra, 2004 bu yana psikolog olarak çalışmakta.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı