Necati GezenNUÇEYAZARLARIMIZ

OLANLARI ANLAYAN VAR MI?

Normal düşünen hiç bir beynin kavrayamayacağı durumlar yaşandığı için, bu soruyu soruyorum. Yoksa bir çok şeyi öğrenmenin, anlamanın mümkün olduğu, günümüz insanları için, yaşananları anlamanın bu kadar zor olduğunu düşünmek gerçektende çok vahim ve trajik bir durum.

Gözlerimizin önünde, dört nala uçuruma doğru koşan bir at misali, yurttaşlara tüm olanları izlemekten yada boyun bükmekten başka çarenin bırakılmadığı bir süreç yaşanıyor.

Öylesine bir beyin tutulması ki, sanılıyorki uçuruma doğru koşan bu ata müdahale edilmedimi, at uçurumu da aşabilecek kendisine inananları feraha kavuşturacak. Böylesine kör bir inanç bağlılığı ile karşı karşıyayız.

İşi gücü her gün yeni katliamlar, ölümler planlamak olan, açıkça ruhsal dengesini kaybetmiş bir insanın idaresinde halklarımız yönetiliyor. Yanı başına azılı bir faşisti de alarak, doyamadığı ölümlere yeni ölümler katmak için işe koyulmuşlar.

Kin, nefret ve zehir dolu yönetici beyinlerin azgın, kudurmuş hallerini yaşıyoruz. Daha önce miting alanlarında salladığı idam ipini, hiç bir vicdani rahatsızlık duymadan, ilkokul çocuklarının eline idam ipini verip, ölüme ve öldürmeye alıştırılan uygulamalardan geçiyoruz.

İnsan olmanın tüm erdemlerin çöpe atıldığı, sadece öldürme ve yok etme ile geleceği inşa edeceklerini düşünüyorlar. Bu memlekette faşizmin bu kadar içselleştiği hiç bir zaman dilimi görülmemişti. Bin yıllık kardeşiz dedikleri Kürtlere, ölümden başka tüm yolların kapatıldığı, “ya sev yada öl” politikasının tamamen yürürlüğe girdiğini hep birlikte yaşıyoruz.

Bu ruhsal bozuklu yönetimin başarıya ulaşacağına inananlar, anlamalısınız ki bu yol sizi başarıya değil, aksine büyük tahribatları yaşatacağına beklemelisiniz.
Faşizm hiç bir topluma huzur getirmemiştir. Tam tersine tüm toplumu, kazanılan tüm insani değerlere azgınca saldıran bir canavara dönüştürür.

Bu faşizm değil, vatan millet savunması diye düşünenler şunu bilsinler. Hitler bile kendisine faşist demiyordu, ‘ulusalcı sosyalist’ diyordu. Ancak kendisinden olmayanlara tek hak olarak ölümü gösteriyordu.

Faşizm ne midir; Bütün farklılıkları yok sayan, tüm yurttaşları gönüllü veya zorla tek bir anlayışta bir araya gelmesini ve en nihayetinde tüm yaşama anlayışının nasıl olacağını, tek bir kişide mutlak hale gelmesine faşizm denir.

Ülkeyi tek elden yöneten Erdoğan, ben inançlı bir müslümanım hem de türküm diyor. Yalan söylüyor. Ne müslüman nede Türk’tür. Olsaydı bu zulümü yapmazdı. İsrail siyonizmine hizmet eden kendisine ve yandaşlarına hanedan kurmak isteyen bir Gürcü dönmesidir. Gün be gün, her konuştuğunda ölümden zulümden başka bir fikri olmayan bir canavara dönüşüyor.

Gerçek bir müslüman böyle vahşi yöntemlere başvurmaz. Çünkü hiç bir dinin özünde ölme öldürme olamaz. Gerçek bir Türk olan da, kardeşim dediği Kürtlere bu zulmü reva göremez. Şehirlerini yaşam alanlarını topa tutmaz, yok etmez.

Bu bilinmelidir. Bu memleket bir gün mutlaka gerçek barışseverlerin, Türklerin, Kürtlerin, Laz, Çerkez, Arap, Süryani kim varsa bütün halkların, inançların bir arada özgürce yaşabileceği duruma mutlaka gelecektir.

Kesinlikle şuna inanıyorum, sizin de inanmanızı diliyorum. Eğer ki böyle devam ederse, onun da sonu Saddam’dan farklı olmayacaktır. Bu memleketin gerçek yurtseverleri, barışseverleri onu alaşağı edecekler ve o günler yakındır.

Beslenmiş oldukları bu kin ve nefret duyguları, gün gelecek kendi nefeslerinin tutulmasına, kendileri bile engel olamayacaklardır.

Az bir süre kaldı.
Bekleyip göreceğiz.

Kahrolsun Faşizm
Barış mutlaka kazanacaktır.

Yazarımız

Necati Gezen
Müzisiyen
Kuşca'da doğdu. Danimarka'da yaşamakta.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı