Feridun Hayati ÜnüvarYAZARLARIMIZ

Ruhları Şad Olsun

3 FİDANIMIZI ve HALKI İÇİN CANLARINI FEDA ETMİŞ TÜM HALK KAHRAMANLARINI, HALK OLARAK ; SEVGİ, SAYGI ve MİNNETLE ANIYORUZ.
Ruhları Şad Olsun.

1968 devrimci gençlik hareketinin öğrenci liderleri olan ve katil ABD’ye karşı çok sert ve net protestoları ile Türkiye’nin sembolü haline gelen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin yıl dönümlerinde bugün ; koltukları ve çıkarları için 3 fidanımızı anan, sahtekar siyasetçilerin ; bu halk kahramanları ve ülkemizin meşhurları üzerinden kendilerine ve partilerine pay çıkarmaya ve nemalanmaya çalıştıklarını görmek, şahsen kendi adıma söylüyorum, beni çok üzüyor…!

Kendileriyle yüzleşmeyen, kendilerini ve partilerini eleştirip yenilemeyen, Cumhuriyet tarihi boyunca yaptıkları hataları kabul edip itiraf etmeyen bu ayıplı, bu lekeli SİYASETÖRLER, utanmadan bir de kalkıp; Sol adına, devrimcilik adına, Cumhuriyet adına, demokrasi adına, sosyalizm adına mesajlar verip tutarsızlıklarına devam ediyorlar…!

Bu kaypakları, bu onursuzları, bu siyasetörleri tanımakta ve yeni hatalar yapmamakta SOL adına çok büyük yarar var…!

Sonsuza kadar yüreğimizde yaşayanlara, saygıyla…

***

HİÇ ÖLMEDİLER

yoldaşlar dolu, yüreğimizde
hiç ölmediler, hiç ölmediler
3 fidan yaşıyor, yüreğimizde
hiç ölmediler, hiç ölmediler.

geçirdik baharı, kışı onlarla
yürekte taşıdık, hep biz onları
nereye gitsek, bizle geldiler
hiç ölmediler, hiç ölmediler.

zulme direndiler, bilinçliydiler
onurlu yaşadılar, tüm koşullarda
umut verdiler, yoldaş oldular
hiç ölmediler, hiç ölmediler.

Yazarımız

Feridun Hayati Ünüvar
Aslen Konya'nın Seydişehir ilçesinden. İvriz ilk öğretmen Okulu mezunu olduktan sonra Kuşca’nın Büyük Yayla ilkokulundan öğretmen olarak çalıştı. 1970’li yılların başında Danimarka’ya geldi. Danimarka’da Türkçe eğitim vererek öğretmenlik mesleğine devam ederken, sosyal danışmanlık eğitimini bitirdikten sonra, 5 yılda hukuk okumuştur.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.