GÜNDEMDEKİLER

Talabani’den Baykal’a mali destek

Kürt dostluğu bir ona da lazım olacağını hiç düşünememişti!

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, özel davetlisi olarak 8 Kasım’da Bağdat’a gelecek olan Türkye CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a “uçak jesti” yaptı.

Türkye Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) yönetiminin Bağdat’a uçacak ve temasların sonuna kadar Bağdat Havalimanı’nda bekleyecek uçak bulmakta zorlandığı bilgisini alan Başkan Talabani, Irak Havayolları’nı devreye soktu.

Talabani, kurmaylarına arzu edilen kapasitede bir uçağın makul bir ücret karşılığında CHP genel Başkanı Deniz Baykal ve heyetine tahsis edilmesi talimatını verdi.
İngiltere merkezli bir sigorta şirketinin hesaplamaları tamamlamasının ardından, önümüzdeki pazartesi günü CHP Genel Merkezi’ne kiralama ücreti bildirilecek. CHP yönetimi talep edilecek ücrete göre iki günlük gezinin, bir güne indirilmesi konusunda son kararını verecek.

Baykal’ın Bağdat temasları da netleşti. Baykal, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin yanı sıra Irak’ın Şii kökenli Başbakanı Nuri El Maliki ve Irak Ulusal Meclis Başkanı Ayad Al Samarrai’yle görüşecek. Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin Baykal’la görüşmek için Bağdat’a gelip gelmeyeceği gezinin öncesinde netleşecek.

Başkan Barzani daha önce gelen Türkye Başbakanı Tayip Erdogan ilede görüşmek üzere Bağdata gidecek konusunda haberler çıkmıştı ancak Başkan böyle bir görüşme gerçekleştirmedi

CHP’nin türkyenin en büyük baknası İş Bankası ortağı ve onun yanı sıra bir çok mülkünün olduğu biliniyor ayrıca türkyede bukadar servet sahibi bir parti’nin olmadığı belirtiliyor.

/peyamner

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.