Celal DeveciEDİTÖR'DENYAZARLARIMIZ

Ankara’nın sorumlusu, devletin başı ‘ben ben’ diyendir

Erdoğan’ın Hitlerden ilham aldığı artık saklanamayacak kadar bir gerçek olarak ortada duruyor. Erdoğan’ın hem Türkiye hem de Dünya kamuoyunu şaşırtan Hitler çıkışı ne bir ilk nede bir son olduğu gittikçe görülüyor.

Erdoğan’ın son yıllarda hedefleyip elde ettiği gücünü büyük oranda Nazi propaganda bakanı Goebbels’in propagandasından yararlanmıştır. Goebbels, “Söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa, o kadar etkili olur ve insanların o yalana inanması o kadar kolaylaşır” diyordu.

Erdoğan son iki seçimde Goebels’in bu sözlerini harfiyen yerine getirirken, halkı özellikle korku ve kaos ortamına sürükleyerek alternatifsiz bırakmak istemiştir.

Erdoğan’ın ‘Ey’ ünlemiyle başlayan cümleleri hep yalan, korku nefret ve kini hedeflemekte.

Son dönemde özellikle ROJAVA’da gelişen Kürt muhalefetinin Dünya’da alkış ve destek görmesi, Erdoğan’ın başını çektiği Akp-cihatçı çevreleri oldukça zor durumda bırakmıştır.

Bu son Ankara bombalamasında da görüldüğü gibi Akp ve cihatçıların çaresizliği artık gizlenemeyecek duruma gelmiştir. Hırçınlaşan Akp-cihatçı çevreler, Dünyadan kopuşlarını önlemek için çıkış yolunu yine Hitler’in yaptıklarından bulmaya çalışıyorlar.

Erdoğan ve Davutoğlu ikilisi, faili belli Ankara bombalamasını, YPG’nin yaptığını iddia ederek, Rojava’daki saldırılarına bir kılıf bulma telaşı içindeler.

Nasıl olurda bombalamada yanan birisinin tüm bilgileri bir iki saat içinde ortaya çıkıyor? Aslında bu resmi daha önce de çok görmüştük!

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, Erdoğan-Davutoğlu ikilisinin iddialarını anında reddederek, Ankara saldırısıyla Davutoğlu’nun Rojava’ya saldırmak için zemin hazırladığını söyledi.

Bizimkilerin örnek aldığı Hitler de, Alman parlamentosunda gücünü sabitleştirmek için benzer metotlara başvurmuştur.

Hitler, 1933 seçimlerine az kala halkı etkilemek için Alman parlamentosunu ateşe verip, olayın Alman komünistlerinin darbe yapmak için çıkardığını iddia etmiştir.
Hitler’in bu yalanı ve stratejisi ona hem seçim kazandırıyor hem de ona mutlak diktatörlük yolunu açmıştır.

Erdoğan’ın Hitler-vari manipülasyonları az da olsa Türkiye kamuoyunda yavaş yavaş fark edilmekte. En son Ankara patlamasıyla ilgili CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel patlamanın faillerini şu şekilde ifade ediyordu: “Sorumlu devletin başı bana göre, anayasa yapın diyen, kibrinden yanaşılmayan, ben ben diyendir. O çıkıp sorumlu benim demelidir. Cumhurbaşkanı, başbakan, milli savunma bakanı, içişleri bakanı olmak üzere kabinenin bütün üyeleri sorumlular. Bu sorumluların yakasını bırakmayacağız. Azot gibi kendilerini ortamdan arındırıp hadi deklarasyon yayınlayalım olmaz“.

Yazarımız

Celal Deveci
Kuşca'da doğdu. ilk ve orta eğitimini Kuşca ve Cihanbeyli'de yaptı. Lise ve üniversite eğitimini Danimarka'da bitirdi.
Daha önce sosyal pedagog ve öğretmen olarak çalıştı. Psikolojiyi yüksek lisans seviyesinde bitirdikten sonra, 2004 bu yana psikolog olarak çalışmakta.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.