DANİMARKANUÇE

Danimarkalı Kuşcalılar HDP dedi

KUSCA dan en az 1100 kisi sandik basina gitti!

Türkiye de ki 7 haziran secimleri icin oy kullanma isleminin sona erdigi 31.mayis tarihine kadar en az 1100 Kuscalinin oy kullanabilmek icin sandik basina gittigi tespit edildi. Malesef en az 195 kisi kimlik bilgileri yeterli olmadigi yada daha önceden adres beyaninda bulunmadiklari gibi gerekcelerle oy kullanamadilar. Isim isim yoklamada bulunularak 904 kisinin HDP ye oy verdigi tespit edildi.

1 kisi ise AKP ye oyu verdi. Sanirim bu köydasimizinda kim oldugunu herkes biliyor. Binde bir olur cok görmeyelim. O da köyümüzün nazar boncugudur ?

Danimarka da ki Kuscali secmen sayisi düsünüldügünde sandik basina gitme orani % 80. Bu icinde bulundugumuz kosullar göz önüne alindiginda kücümsenecek bir rakam olmadigi gibi gurur duyulacak bir basaridir. Bunun icin bu calismada emegi gecen tum arkadaslara tesekkür etmek istiyorum. Ama secim daha bitmedi 7 hazirandan önce köydeki akrabalarimizi arayip, hal hatirlarini sorup, HDP ye oy vermeleri gerektigini bir daha hatirlatalim. Herkes kendi kapisinin önünü süpürürse dünya daha güzel olacaktir.

Bakin Bahoz kapisinin önünde nasil gülüyor ? Hedef Danimarka da Kuscadan 1000 cikartmakti. Gümrüklerde oy kullanacaklarla bu hedefe ulasilmis olunacaktir.

Bizler mecilise Kusca Meclise ✌

Daha Fazla Göster