Feridun Hayati ÜnüvarYAZARLARIMIZ

Katil ABD ne ise, katil RUSYA da aynı EMPERYALİST kapitalist bir ülkedir.

Rusya; Emperyalist sömürücü Kapitalist karakterini, Ukrayna’nın emperyalistlerin güdümündeki Yönetimi’ni gerekçe göstererek yapması, Rusya’yı haklı kılmaz.

Ayrıca; despot Putin liderliğindeki Rusya Rejimi, kendi anti-sosyalist Sistem’ini, bu savaşla ört-bas edip gizleyemez..! Sistem’ler, doğru analize edilmelidir. Rusya’nın Türkiye’yi işgali söz konusu olsa, korkarım; Rus hayranı komünist kaçkınlar, Rusya’nın işgalini haklı bulacaklar..!!

Ülkemizdeki İşçi Sınıfı’na rehberlik eden ve kendilerini Solcu, Devrimci, Sosyalist hatta Komünist diye tanımayanlar, işte bu ezberci, sorgulamadan uzak, şabloncu, kaypak, omurgasız, 2 yüzlü bir siyasi körlük içerisindeler..!!
Türkiye emekçilerine, İşçi Sınıfı’na yol gösterenler de bunlarsa, vay halimize.. Geri zekalı siyasi körler, n’olacak..!

Rusya Federasyonu’ndaki Pezevenkler ve fahişeler yaratan Oligark’ların güdümündeki Sistem’e, asla SOSYALİST bir Sistem denmez, denemez..!
Nasıl ki, sosyalistler; NATO’ya ve ABD gibi sömürücü katil haydutların Sistem’leri olan Kapitalist Sistem’e karşıysa, aynı Kapitalist Sistem’i sürdüren Emperyalist Rusya Federasyonu’na ve faşist despot liderine de karşıdır.

Rusya Federasyonunun, Emperyalist AB ve ABD’den hiç bir farkı yoktur.
Bu böyle biline..!!

Yüz yılı aşkın bir süredir Irak’ta, Musul’da, Kıbrıs’ta, Suriye’de, Türkiye’de, Mısır’da , Arap Emirlikleri, Sudan, Lübnan ve diğer benzeri sömürge ülkelerinde Yönetimleri belirleyenler, sevk ve idare eden güçler, Kapitalist ve Emperyalist Süper Güçler olmadılar mı..?
Evet maalesef onlar..
Peki, kimler kimleri nereden kovmuşlar, bunları bugün daha net olarak göremiyor muyuz..?
Ucu, bugün; ”7-düveli kovduk” diyenlere de dokunacak ..diye, ülkenin yazarı çizeri ve aydın müsveddeleri de, bi şey yazmaz oldular ve yer yarılsa, korkularından yerin içine girecekler. Gerçek şu ki, kemalist rejimde 102 yıldır; artık halk, fikir beyan edemez oldu…!
Ortalık; riyakar, gerçekleri söyleyemeyen 2 yüzlü, yağcı, yalakalarla doldu.

Bir ülkenin en büyük zenginliği olan ”Beyin Gücü” denilen insan kaynakları, heba oldu.. Cumhuriyet tarihi boyunca tam 102 senedir Türkiye’de, insan kaynaklarımızın kimini şu şekilde, kimini bu şekilde yok eden zihniyet, bu gün de aynı şekilde, emperyalizme karşı direnen, kendi beyin gücümüzün imhasında…!
”Komünizm, her görüldüğü yerde ezilmeli” diyen ”kemalist zihniyet” öz eleştirisini yapmadığı sürece, Türkiye’nin 2 yakasıasla bir araya gelmez..!!
‘Helalleşme’ hokkabazlığıyla halkı aldatanlar, zamlara ve yaşam koşullarına tepki gösterecek halkı eve kapayanlar ve ”geç’çek” şarlatanlarıyla yoksul halkı uyutanlar, aynı zihniyetin uzantılarıdır..

Ayrıca; Kimileri de ”barış” barııış.. diye, Çarli’nin meleklerini çağırıyorlar..!
Ülkemizde ne zaman barış oldu ki.. ne zaman barışı yaşadık ki..?
‘Yurtta sulh, dünyada sulh’..diyerek, 102 yıldır kendimizi kandırdık.
Mustafa Süphi ve yoldaşlarını, Karadeniz’de boğdurduk.
Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamına, parmak kaldırdık.
Faili meçhullerin sorumlularını Milletvekili yaptık.
Madımak’ta insanları diri diri yakanlara, seyirci kaldık.
Şimdi de.. İTTİFAK haa..!
Kimlerle ne İttifak’ı yaptığınıza bi bakın..
Ne İttifakı bu..?
Neye karşı İttifak bu..?
Hangi Finans-Kapital düzeneğe..?
Rus Emperyalizmine karşı mı…?
ABD Emperyalizm’ine karşı mı..?
Bizim halk olarak düşmanımız, bizi sömüren Finans-Kapital’dir…!

Bizim düşmanlığımız; ne bir etnik kimliğe, ne bir dile, ne bir inanca, ne A partisine, ne B partisine ve ne de bir diğerine..!!
Bizim indimizde, Kapitalist Sistem altındaki siyasi partilerin hepsi, aynıdır.
Biz Sosyalizm’i savunuyoruz.
Ya siz..?
Biz, emperyalizmin sömürüsüne karşıyız.
Ya siz..?
Bize yanlış adres gösterip de, bizi bölen ve lokma lokma yapıp emperyal ve oligarkların.. ağızlarına atan siz çıkarcılar, siz iş-birlikçilerisiniz..!
Sizin de gelmiş geçmiş 65 Hükümet’ten bi farkınız yoktur, olmayacaktır da..
Bu da böyle biline..!
Varsa bir Sistem değişikliğiniz, söyleyin de bilelim:
Hangi Sistem’i getireceksiniz..?
Tercihiniz Sosyalizm mi.. yoksa Kapitalizm mi..?
Tüm oligarklara ve Emperyal Sistem’in farelerine lanet olsun.
Halklarını uyutan, gerçekleri söylemeyen, tüm siyasetörlere ve çıkarcı yalakalarına bu yazım bir dert olsun..!
Kalın sağlıcakla, sevgi ve dostlukla.

Yazarımız

Feridun Hayati Ünüvar
Aslen Konya'nın Seydişehir ilçesinden. İvriz ilk öğretmen Okulu mezunu olduktan sonra Kuşca’nın Büyük Yayla ilkokulundan öğretmen olarak çalıştı. 1970’li yılların başında Danimarka’ya geldi. Danimarka’da Türkçe eğitim vererek öğretmenlik mesleğine devam ederken, sosyal danışmanlık eğitimini bitirdikten sonra, 5 yılda hukuk okumuştur.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.