Celal DeveciEDİTÖR'DENNUÇEYAZARLARIMIZ

Yeniliyoruz

Kusca.com yayın hayatına başladığı 2004 yılında beri kesintisiz bir yayın yaparak hem Kuşcalıların hemde diğer Orta Anadolu kürtlerinin sesi olmaya çalıştık.

O günden bugüne Kusca.com’un teknik alt yapısında sürekli iyileştirmeler yapmamıza rağmen, teknolojik gelişmeye ayak uydurabilmemiz için, yeni bir sisteme geçmek zorunda kaldık.

Skærmbillede 2015-08-23 kl. 14.02.03Kusca.com büyük bir arşive sahip olduğunda, yeni sisteme geçiş süreci maalesef uzun bir zaman alacaktır. Elimizden geldiği kadar eski sitemizdeki yazı ve materyalleri yeni siteye taşıma
ya çalışacağız.

Kusca.com daha önce olduğu gibi yeni yayın hayattındada ilkeli ve demokrat yayın çizgisini devam edecektir. Haberlerimizi seçerken objektif olmaya önem verip, haber kaynaklarımızın emeklerine saygı göstermeye devam edeceğiz.

Bugüne kadar Kusca.com bir çok kuşcalı ve dostlarının köşe yazısı, makale ve şiir yazdıkları bir site olmuştur. Bundan sonrada Kusca.com her yazı yazmak isteyecen kuşcalı ve dostlarını
n görüş ve düşüncelerini dillendirebilecekleri bir platform olacağız.

Bu konuda merhum avukat Tevfik Demir, Kusca.com’a şunları yazmıştı:

Kusca köyünün yetiştirdiği yazarların yazılarını okudum. Artık yalnız olmadığımı biliyorum. Bundan sonra arkadaşlarımın çoğalacağınıda biliyorum.

Uyan uyan,

derinlerden gel.

Sessiz dunyanin cigliklarini duy

Gelecegin hickiriklarini sezin.

Gel bana gel yalnizim.

Bekleyisin tak dedi canima.

Gun gecmez tad verirsin asima.

Hasretinden goz yasima,

dayanagim kalmadi,gel yalnizim.

Tevfik DEMİR

1965,7 MART,Saat:01:30

Evet arkadaslar artik, hasretime kavustum. yalniz degilim.

Hepinizin gozlerinden öpüyor başarilar diliyorum.

Tevfik Demir  (7.7.2006)

Ayrıca Foto ve video albümlerimiz bundan sonradada kuşcalılar için bir hatıra ve arşiv görevini
yapacaktır.

Kusca.com sosyal medyada da başarı bir şekilde kendisine bir yer edinmiştir. Bundan sonradada sosyal medya hesaplarınız entegre bir şekilde yayınımızı devam edeceğiz.

Öneri ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Yazarımız

Celal Deveci
Kuşca'da doğdu. ilk ve orta eğitimini Kuşca ve Cihanbeyli'de yaptı. Lise ve üniversite eğitimini Danimarka'da bitirdi.
Daha önce sosyal pedagog ve öğretmen olarak çalıştı. Psikolojiyi yüksek lisans seviyesinde bitirdikten sonra, 2004 bu yana psikolog olarak çalışmakta.

Daha Fazla Göster