Gule DersimeYAZARLARIMIZ

BİR RÜYADAN UYANMAK !

Dünyanın her yerinde sığıntı gibi yaşamak çok zor ve ne yazıkki iliklerimize kadar işlemiş bir durum.
Öyle durumlar yaşanıyorki, sadece yaşamak gibi zaruri bir ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyoruz , yapılan hakareti görmüyoruz bile. Ayakta kalabilmek , ölmemek , yaşayabilmek.

Dersimli bir amcanın evini yakıp yıkmıştı devlet , her şeyini talan etmişlerdi , amca ağlıyordu ve köpeğimi öldürmediler, o benim yaşadığım her şeyin tanığıdır diyordu .

Her evde bir acı , bir çığlık yükseliyordu, bu tablo bugün çok daha vahim bir durumda karşımızda !

Bir ümidin vardır ! Bir gün bitecek bu acı ! Bir gün mutlaka diye! Yanımızda çok güvendiğimiz , ümidimizi besleyen , kardeşimiz, komşumuz, arkadaşımız, yoldaşımız , sevgilimiz , eşimiz , dostumuz vardır. Hepsi aynı ümidi taşıyor yüreğinde…

Ve bir kabusla paramparça oluyor bu Ümit…

Koca bir insanlık dramı geçiyor gözünün önünde! Tv de, sosyal medyada insanın gözüne sokarcasına Kürt kardeşlerimizide o zülüm sınıfıyla el ele kol kola görünce!

Pir sultan abdalın bir sözü vardı “ille dostun gülü yaralar beni” diye .

Asılmaya götürülürken düşman taş atmış, dostu ise Gül atmış, o taşlayanlar arasında olması çok ağır gelmiş olmalı pir sultan abdal’a ..

Nefret toplumuna dönüşmüş Türkiye’de ne acı bir durumdur , Kürtlerin değilde Türklerin bu nefret söylemlerinde bulunması, demokratik bir seçim sonucu tercihini kendinden yana kullanan insanların ölümüne sevinen,
Kürtleri terörist olarak görüp nefret edenler , ölmelerine sevinen insanlar! …

Öldürülen Kürt, buna sevinen Türk…

Bunların yanında Kürtlerin olması asıl insanı üzüp , şaşırtan ! Siz neye seviniyorsunuz? Neyin mutluluğu bu?

Bugün Türkiye’de yaşanan bu sessizlik tepkisizlik sanmayın ki korkudan! Aynı muamele bir Türk kasabasına yapılırsa kıyamet koparırcasına bağırırlar…

Bu durum kimin işine Nasıl yarıyor? Ekonomik çıkarlar için bir yandasınız , bu yan direnen Kürt halkı olmadığı kesin …

Bu kadar Kürdün yaşadığı bir ülkede tükürerek bile boğabileceğimizin farkında değişimisiniz . Selahattin Demirtaş bir açıklamasında “biz devlet yaptı derken Başbakan gidip yaptı demiyoruz , emri veren , göz yuman devlettir diyoruz” diyor.
Kürt halkını kadın , çocuk , yaşlı demeden öldürüp , evlerini yakıp yıkıp yok ediyorlar.

Çıkarları için zulmün tarafında yer alan Kürtler ; değer mi diye soruyorum size? Kimi beslediğinizi? Hangi eli güçlendirdiğinizi biliyor musunuz? Bugün dönüp sizi öldüren bu insanlara siz oy verdiniz? Bu tablo birazda sizin eseriniz!

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.