Bayram KızılkayaYAZARLARIMIZ

Bir taşla bir kaç kuşu vurmak.

AKP ve devletin hicbir zaman yani basinda ikinci bir kürt olusumu istemedigini ve bugünkü hükümet her ne kadar Güney Kurdistan’a yaklasiyorsa, bunun en büyük neden petrol ve gazla ilgili olanaklidir. Dünyada ekonomi krizi olarak Güney Kurdistan’dan gelen sicak para Türkiye’yi bu krizden kurtardi.

Ben gecmisi animsatmak istiyorum. 1975’den 1990’lara kadar Türk basini bazi köse yazarlari söyle yaziyorlardi. Biz oralari onlara verirsek acliktan ölürler. Kendinde büyük yazilar yaziyorlardi. Beni bagislayin o yalanlari okudukca icimde büyük bir öfke ve kin gönderiyordum. Oralar dedigin yer Kurdistan, onlar dedigin halk kürt halkidir. Buna benzer yalanlar ve propaganda güzel yasli insanlarimizi kismende olsa yönlendirdiler. Yeryüzünde bütün cografyalarin bir adi vardir.

Cinlerin yasadigi yer Cin, japonlarin yasadigi yer Japonya, amerikalarin yasadigi yer Amerika, kürtlerin yasadigi yer Kürdistandir.
Bunu inkar etmek etik olarak, ahlak olarak, insan olarak dogru degildir. Sayin basbakan politika engörüsü, cok güclü olduguna inanlardayim. Ben böyle düsünüyorum, ama yanilmis olabilirim. Sayin basbakan secim arifesinde

Kek Mesut Amed’e davet edilmesi, bir tasla bir kac kusu vurmak istiyor. Türkiye Kürdistan’dan kus mu yok?
Kendisi bir parti lideri olan, hayatta bir kedisi olmayan cok, yeterki keskin nisanci ol. BDP’yi bölmeye, gedik acmaya calisacaklar. Kürt halki buna izin vermeyecektir.
Sayet bölme ve parcalama olursa, ne olur? Dünyaca taninmis Kürdistan isimli tilkisine tahammül edemiyen, karanlik zihniyete hizmet etmis olur.

T24, Internet Gazetesi yazari Oya Baydari, 24-7-2013 tarihinde yazilmis Kürdistan Kürdistanlarindir makalesini okudunuzmu?

Türkiye türklerindir. Türkler olarak kacimiz sorguladik, kacimiz yadirgadik, buyrun irkci, sovanizm kokan, bu ayrimci, dislayici, ötekilestirici solagani? Peki Kürdistan Kürdistanlarindir deyince, nede irkiliyoruz? Türkmenistan türkmenlerin, Özbekistan özbeklerin, Kirgizistan kirgiz, Tacikastan tacaklarin yurdudur.

Ape Berem

Daha Fazla Göster
Göz Atın
Kapalı