Hasan SertdemirYAZARLARIMIZ

Birlikte İnadına Birlikte

Artık bıçak kemiğe dayandı.
Bıçağın kemiğe dayandığını herkes hissediyor.
Dahası bıçağın kemiği kesmeye çalıştığını hepimiz, herkes derinden duyumsuyor.
İktidar koltuğuna zamk gibi yapışanlar, ülkeyi Ortaçağ karanlığına ve kardeş düşmanlığına hızla ve önlenemez bir şekilde sürüklüyorlar. Temel görevi ; yurttaşlarının güven ve huzur içinde yaşamasını sağlamak olan ” devlet” AKP eliyle vatandaşın huzurunu,güvenini ve yaşamını tehdit eden bir tehlikeli varlığa dönüştü.
Belki daha doğru bir tanımlamayla yani sayın Demirtaş’ın deyimiyle devlet, AKP’nin bölücü, ayrıştırıcı, mezhepçi ve kutuplaştırıcı politikaları yada politikasızlıkları yüzünden “devletsizliğe” evriliyor.
Bu, son derece vahim bir durum. Eğer muhalefet partileri, muhalefet güçleri, demokrasi ve barış güçleri bu konuda daha duyarlı olmazlarsa, önümüzdeki günler daha tehlikeli ve acılı günler yaşayacağımızı öngörmek için kahin yada müneccim olmaya gerek yok. Tüm ölümler, öldürümler göz göre göre, bağıra bağıra geliyor. AKP televizyonları, basını ve ellerindeki tüm iletişim aygıtları her gün yeni hedefler gösteriyor. Kimlerin öldürüleceklerini, kimlerin hapse atılacaklarını aylar öncesinden haber olarak veriyorlar.
Gözü dönmüş, maceraperest Erdoğan / Davutoğlu ikilisi adeta ateşle oynuyorlar. Bu oyunu , bu kirli gidişatı , ülkeyi yüzleri pis su ile yıkanmışlardan kurtarmanın tek bir reçetesi var BİRLİK.
Sol güçlerin, Kürt Özgürlük hareketinin, merkez solun, hatta henüz vicdanları kararmamış diğer kesimlerin birlikteliğine ekmek ve su gibi ihtiyaç var.
Evet, saydığım güçler , hiç zaman kaybetmeden Sıvasın doğusunda da , Sıvasın Batı’sında da birlikte eylem birlikleri yapmalıdır. Kürt Özgürlük Hareketi, HDP ve CHP birlikte hem Diyarbakır’da hemde İstanbul, İzmir ve Ankara da barış, demokrasi ve halkların kardeşliği mitingleri yapmalıdır. Başka bir seçeceğimiz var mı ?

BİRLİK
İNADINA BİRLİK !

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.