Hasan YıldıranYAZARLARIMIZ

BÖL, PARÇALA, YÖNET

”Böl, parçala, yönet” politikası devam ediyor.

1988 Halepçe kimyasal gaz saldırısı sonrası Irak’a müdahalede bulunmayan Amerika, yıllar sonra 2003 yılında Irak’ın kimyasal silah üretimini ve El-Kaide örgütüne yaptığı yardımı bahane ederek Irak’ı işgal etti. Ortadoğu’da yıllarca sürecek bir savaş başlattı. Bu savaşın daha sonra bir mezhepler savaşına dönüş(türül)mesi. Irak askerlerinin silahlarını terör örgütlerine bırakması. El-Kaide örgütünün devamı olan İşid terör örgütünün daha da güçlenmesi. Ortadoğu’da ”Arap Baharı” adı altında başlatılan bir kaos ortamı yaratılması. Emparyalist ülkelerin Ortadoğu pastasını paylaşmak için yıllarca devam eden savaşa bol-yonetve diktatör rejimlere destek vermesi ve bu savaşın milyonlarca mülteci göçüne sebep olması. Avrupa ülkelerinin bu savaşı durdurmak yerine, mülteci göçünü durdurmaya çalışması ve bunun için Türkiye’ye milyarlarca euro göndermesi. Avrupa’nın Ortadoğu’da demokratik olmayan yönetimlere ve katliamlara gözlerini ve kulaklarını kapatması.

Bu tüm unsurlar Avrupa ve emparyalist güçlerin ikiyüzlü politikasını gösteriyor. Emparyalist güçlerin Ortadoğu toprakları üzerinde kurduğu senaryo, oyun ve entrikalar halen devam ediyor. Ortadoğu halkları bu oyunları bozarak Ortadoğu’da hep beraber, kardeşçe, tarihte yanlış ve eksik yerleştirilmiş taşları yerine oturtmak için mücadele etmek ve elini taşın altına koymak zorundalar.

Yazarımız

Hasan Yıldıran
Pedagog ve Danimarkaca-Türkçe tercüman.

Kuşca'da doğdu. İlk ve ortaokulu Kuşca’da, liseyi Ankara´da bitirdi. İki yıl dışarıdan Anadolu Üniversitesi iş idaresi bölümüne devam etti. 1991`den beri Danimarka`da yaşamakta.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.