Hasan SertdemirKasımSeçimiNUÇEYAZARLARIMIZ

Çıkış yolu

Bu pazar, yani yarın yapılacak olan 1 kasım seçimlerinin, AKP’den kurtulmak isteyen tüm kesimlerle, demokrasi güçleri ve Kürt Özgürlük Hareketi için, Türkiye’yi sarmalayan ve son 13 yılda halklarımızın başına musallat olan AKP gericiliğinden ve Erdoğan despotizminden kurtulmanın son çıkış yolu olduğunu ileri sürmek, beylik lafları etmek değildir.

Halklarımız kendi özgür iradeleriyle 7 haziranda bunu ispatlamış, AKP ye ağır bir darbe vurmuş, günümüzde Halifelik hayalleri kuran Zat-ı muhteremin tüm projelerini suya düşürmüştü.

Bunun içindirki bay Erdoğan bu mağlubiyetin acısını çıkarmak için Suruç’ta ve Ankara garında toplu katliamlar yapılmasına adeta çanak tutmuştur. Terörden, şiddetten medet ummuş, AKP iktidarda olmazsa ülke kan gölüne dönüşür algısını topluma dayatmıştır.

Biliyoruz ki bunlar son çırpınışlarıdır AKP’nin. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Toplumun % 40’lık kesimide olup bitenleri görüyor. Kutsal değerlerin arkasına saklanarak , din bezirganlığı yapanların düşen maskelerini bu kesimlerde görmeye başladı.

Bu, umutlarımızı taze tutmaya sevkediyor bizi.

Anadolu’yu kendine ORTAK vatan edinenlerin mezhebi ve etnisitesi ne olursa olsun şiar edindikleri ortak , temel düstur ; doğru ve dürüst olmaktır. Bizler doğruluğumuz, dürüstlüğümüz,vicdanımız, insafımız ve namuslu olmaya anlayışımızla övünür gurur duyarız.

Peki sabahtan akşama kadar yalan söyleyen, karşıtlarına çamur atan, çocuk yaşta öldürülen gençlerimizin annelerini miting meydanlarında yuhalatan, çalan çırpan, kafa kesen İŞİD’e arka çıkan, devrimci gençlerimizi öldüren polisleri kahraman olarak lanse eden, Türkiye’yi dünyadan izole ederek, Ortaçağ karanlığına sürükleyenler şey gurur duyar ve övünürmüyüz.

Elbette hayır. Hem kutsallarımız olacak, hemde bunları manipüle edenlere oy vereceğiz . Böyle bir çelişki- paradoks olur mu?

1 kasımda temel ortak hasletlerimiz ışığında tercihimiz yapacak, ve Erdoğan’ın ikiyüzlü dahası çok yüzlü siyasetini sandığa gömeceğiz. % 40’lık kesime sözümüz; hem secdeye eğilecek hem de yalana, hırsızlığa, rüşvete, kanunsuzluğa, ve keyfiliğe ortak olacakmısınız?

Karar elbette sizin. 2 kasımda daha iyi bir güne uyanmak umuduyla.

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.