Hasan SertdemirYAZARLARIMIZ

Kendi Kürdünü yaratma

Son 90 yıldır karşı devrim hainliğini sürdüren ve 13 yıldır Türkiye’nin başına karabasan gibi musallat olan AKP kendi müslümanlarını ve kendine özgü İslam versiyonunu yaratma becerisini başarıyla tamamlamış bulunuyor. Bugün Türkiye’de fonksiyonel olan İslam anlayışı, kutsal kitapta olmayan, şahsına münhasır bir din anlayışıdır. AKP’nin ve onun destekçileri cemaatlerin piyasaya sürdükleri ve içini hürafelerle doldurdukları ve akıldan, izandan, yoksun yorumlarla besledikleri yeni bir İslam dini. Onun içindirki şimdiden RTE’nin Halife olmasına kılıf arıyorlar. Tanzimat’tan bu yana kendine aklı klavuz edinen Türkiye AKP marifetiyle Ortaçağ karanlığı ve despotizmine sürükleniyor.

Din ve inanç bezirganlığı yaparak, Kürtleri de “kendi din”lerinin potasında eritmeye çalışıyor.
AKP ve tepe yönetimi bundan böyle ” HDP ve PKK” yı muhatap alamayacağını alenen deklare ediyor.
Bugüne kadar sürdürülen entrikalar, desiseler, hileler oyalamalar yetmemiş olacak ki, yeni muhatap tanımlamaları yapıyor ve onları şimdiden “ayartıyor”.

Sözün kısası AKP kendi islamını yarattığı gibi, kendi Kürdünü de yaratmaya çaba gösteriyor.
“Barış , kardeşlik, demokrasi sürecinde” Kürt feodalitesini, Kürt toprak ağalarını, iş adamlarını, aşiretleri ve kul’a kulluk yapmaya hazır korucuları muhatap alacaklarını hem yazılı hemde görsel basında ifade ediyorlar. Bununla Kürt Özgürlük Hareketi etrafında birleşen tüm bileşenlerin arasına nifak tohumları ekiyor. Kurtuluşu HDP de görenlerin önüne de set çekiyor.
Türkiye demokrasi güçleri ve Kürt Özgürlük Hareketi bu kirli oyunu boşa çıkarmak zorundadır.
Türkiye’nin ihtiyacı olmayan bir başkanlık sistemini hep birlikte ülkenin gündeminden kararlı bir şekilde çıkarmalıyız. Başkanlık sistemi bir gereksinim olduğu için değil, bir despotu , bir din bezirganını taltif etmek için Türkiyenin gündemine sokulmak isteniyor . O nedenle HDP eşbaşkanı sayın Demirtaş’ın 7 haziran öncesi. ” seni Başkan yaptırtmayacağız” söylemi bugün çok daha hayati bir önem arzediyor.

Türkiye’de yeni bir anayasaya gerek var, ancak bu, AKP’nin yapacağı bir anayasa değildir. Yeni ve demokratik bir anayasayı, Türkiye demokrasi güçleri ve HDP de şekillenen demokrasi, özgürlük ve barış bileşenleri birlikte başarabilirler.

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.