Hasan SertdemirNUÇEYAZARLARIMIZ

İ M C – TV

AKP ve RTE diktatörlüğü her gün artan bir şekilde pervasızlaşıyor. Gözü dönmüşçesine ülkenin her milimetre karesini zifiri bir karanlığa sürüklüyor. Kendi karanlık istibdat rejimini tahkim etmek için her türlü yolsuzluğa, desiseye entrikaya başvuruyor. Muhalefeti elindeki aygıtlarla susturmaya , sesini kısıtlamaya olanca gücüyle çalışıyor . AKP iktidarda kalabilmek, kendisinden hesap sorulamaması için renkten renge giriyor. Neki tüm çabaları boşuna, çünkü güneş balçıkla sıvanamıyor. Herkes olanı biteni görüyor. Bunun farkında olan AKP giderek azgınlaşıyor. Tüm eleştirel yaklaşımlara tahammül edemiyor.
Halkın haber alma , bilgi edinme hakkına tecavüz ediyor. Bilgi kirliliğini kendine düstur edinerek, halkı manipüle ediyor .

Halka gerçekleri anlatan ekranları karartıyor .

İ M C gibi Kürt halkının SESİ, GÖZÜ ve KULAĞI olan İ M C’ nin ekranlarını karartmak , AKP ve RTE’nin yaşadığı korkunun dışavurumundan başka birşey değildir.

Ekran karartmak, diktatörlüğün, faşizmin uygulamalarıdır.

Bilinmelidir ki ekranlar karartılabilir, muhalefetin sesi kısıtlanabilir, ancak hiçbir güç bilincimizi insan olma şuurumuzu kilitleyemez. Düşünce esir alınamaz. AKP’nin korkusu da budur.

AKP ‘nin bu faşist ve diktatoryol uygulamasının sağduyulu herkes tarafından kınanması ve protesto edilmesi dileğiyle .

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.