Necati GezenYAZARLARIMIZ

Aynalarını Kaybetmişler

Günü Gelecek Mutlaka!

Islamiyette “süpheye düstügün an kafirsin” diye bir tabir vardir. (Resmi islami anlayisinda tabi.) Yani hic bir sekilde inancindan ve imanindan süpheye düsmeyeceksin. Oldugu gibi inanacaksin, yoksa dinden cikarsin. Kafir olursun denir.

Nede olsa ayni kültürle beslenmisler, yetismisler.

Türk devletinin son durumuna baktigimizda, görünen tamda budur. Devletin yaptigi uygulamalarin dogrulugundan süphe edersen, bilesinki artik hedefsin , artik teröristsin. Bundan dolayi türkiye halkinin icine düstügü durum, gercekten vahim bir durumdur. Sanki aynalarini kaybetmisler, yüzlerine hic bakmadan yasiyorlar.

Türk devleti tamamen fasist bir yönetime dönüsmüs halde. Nasilki isid bulundugu bölgelerde islami bir fasizim kurmus ise, karsi cikani veya uymayanin aninda kafasi kesiliyorsa, ayni sistemi Erdogan, yandaslari ile birlikte  türkiye de gerceklestirmek istiyor.
Bütün iplerin kendi elinde olmasina ragmen, kendisini illa atalari gibi basbug olarak  görmek istiyor.
Bu, gözü kapali hareket etmek gibidir. Halbuki biraz düsüne bilse, bu yolun yol olmadigini herhalde görebilecektir. Bir kere hangi diktatör kendi eceli ile ölmüstür? Hic biri.

Seninde elbet hesap verme günün gelecek. O gün geldiginde sen artik kacacak bir yer arayacaksin. Ve dogru dürüst bir yer bile bulamayacaksin. Cünkü senin gibi halk düsmanlari ve katliyamcilar, kolay kolay yer bulamazlar.

Belki yandaslarin bir yer bulurlar sana, ancak bu halkin cocuklari senden, yaptigin bu zulmün hesabini, mutlaka ama mutlaka soracaklardir. Bunu sana hatirlatmak isteriz.

Görünüyorki sende gitmeden önce, diger ardillarin gibi, kürdün direnisini kirmak istiyorsun.

Ama sunu bilesin;

Biz kürtler yillardir ölümün gölgesinde, özgürlük yolundaki yürüyüsümüzde, büyük ölümler, büyük acilar yasadik. Artik ne ölümlerin, ne korkunun, nede cektigimiz acilarin, endisesi icinde degiliz.
Halkimiz kendisini, ve bölgedeki direnen dost halklari, gercek bir özgürlüge kavusturana dek direnecektir.

Sen kendine göre yazilmis siirleri seversin. Bak bizlerde gercek halk destanlarini okuyarak büyüdük, büyüyoruz.  Ve o bilincle yasiyoruz. Oku bak ne diyor. Ozanimiz.

Dogdun,
Üc gün ac tuttuk
Üc gün meme vermedik sana
Adilos bebem,
Hasta düsmeyesin diye,
Töremiz böyle diye,
Saldir simdi memeye,
Saldir da büyü…

Bunlar,
Engerekler ve ciyanlardir,
Bunlar,
Asimiza ekmegimize göz koyanlardir.
Tani bunlari,
Tani da büyü…

Bu, namustur
Künyemize kazinmis,
Bu da sabir,
Agulardan süzülmüs,
Saril bunlara
Saril da büyü,
Adilos bebem…

Anlasildimi..?

Yazarımız

Necati Gezen
Müzisiyen
Kuşca'da doğdu. Danimarka'da yaşamakta.

Daha Fazla Göster

2 Yorum

 1. Necati bey merhaba. Şüpheye düştüğün an kafirsin. Diye bir tabir yok islamda. Dinde vesvese vardır. Şeytan seninle uğraşır, sana ilk gelen vesvese de şüpheye düşersen gaflete düşersin onun tamiride Allaha siginmaktir, çünkü aklına gelen kötü düşünceler kalpten gelmiyor, her düşündüğünden mesul değilsin ama uygulamaya geçtiği an mesulsun.

 2. Selamlar Aytek hoca.
  Yazdigim yaziya yönelik Yazdigin cevabi maalesef yeni okudum.

  Iste bende biraz bu bakis acisina elestiri getirmistim. Yazinin iceriginde din meselesine yalniz bir cümle ile giris yaptim. Icerigine degil o cumleye takilmissin. Cevabim su Aytek hoca.

  Din özgür düsünceyle tercih edilmis bir inanc degildir. Belli bir dayatmayla tercih haline getirilmistir. Dayatma ile yapilan her tercih kendi icerisinde bir zor sistemini gelistirir. Bütün dinlerde seninde dedigin gibi, süpheye girdigin an gaflete düsersin. Gaflete düsen düsmüstür bir kere. Uygulamasi tarihte nasil olmussa hala din tacirleri ayni yöntemleri kullanniyorlar.
  Icinde yasadigin ülkenin dini kullarak insanlari nasil teslim aldigini görmek gerekiyor. Dayatmaci siyasetin kökeninde din olgusunun yattigi apaciktir.
  Selam ve sevgilerimle.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.