Bayram KızılkayaYAZARLARIMIZ

Terör

Terör ve teröristleri yaratanlar dünya nefretini kazanmis, kafa kesen, irza gecen, pazarda kizlari yasli erkeklere satan, dünyada bir cok yerlerde terör eylemleri gerceklestiren: öldür öl, cennete git. Böyle bir mantik disi düsünce hicbir dinde, inancta yeri yoktur. Dolayisi ile böyle bir terörü yaratanlar, Islam’i koz olarak kullaniyorlar. Bunlar kendi dini ve mezhebi disinda olan herkesi günahkar, dinsiz ve gafur olarak nitelendiriyorlar. Öldürmeyi ve ölüpte sehit mertebesine yükselecegine, bu nedenle cennetlik olduklarina inaniyorlar. Cennete gidip gitmemeyi Allah’tan baska hic kimse bilemez. Hele katiller, Pazar da kadinlari satan, 9 yasindaki Ezidi kizini hamile birakanlar ne insanlikta, ne de cennette yerleri vardir. Bunlar yaratici insanlar olmadiklari icin, öldürüp, ölerek cennete gitmeyi kurtulus olarak görüyorlar.

Ceplerinde akilli telefon, ellerinde modern silahlar, altinda arabalar eger o kafir dediginiz insanlar olmasalardi belki simdi deve üzerinde, kilic sallayarak savasacaktiniz. Biliyorum, yaratici olmadiklari gibi, kendi yasamlarina cok deger vermiyorlar. Ama baskalari, kendi yasamlarina cok deger veriyorlar. Yasadigi bu dünyada gülerek, eglenerek, coluk cocugu ile birlikte cenneti yaratmak istiyorlar. Ölen civil insanlar ne rüyalari, ne umutlari vardi…. Cok yazik!

Bu terör örgütlerinin ortaya cikmasinda bazi devletlerin günahlari kabaraktir. ”Terörün dini, milliyeti, irki, vatani yoktur” diyenler sözlerinde asla dogru degillerdir. Terörün dini de var, milliyeti, irki ve vatani da vardir. Örnegin:

13 Kasim 1960, 283 kürt cocuklari sinemada Suriye gücleri tarafindan diri diri yakildilar. Bu katliami yapan Esad güclerinin dini, imani yokmuydu?

1988 Halepce katliami, terör saldirisinda, onbinlerce sucsuz, günahsiz civil insanlari öldürüp, sakat birakan Saddam güclerinin dini, imani yokmuydu?

Sudan katili Ömer El Besir terörist degil de ya nedir?

Dünya Islam Alimler baskan yardimcisi Yusuf El Karadavi ”savasta civiller de öldürülür. Eger mahsumlarsa zaten cennete giderler”. Bu herife ne dememiz lazim?

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.