Feridun Hayati ÜnüvarYAZARLARIMIZ

6 ‘LI GANYAN’ın, demokrasi OYUNU..!

Tarihinin son 101 yılı Mafya bağlantılarıyla dolu olan Parlamenter Sistem; daha Bodrum-Marina’daki Sedat Peker’in açıkladığı Mafya-Devlet-Siyaset iddialarını henüz aydınlatıp sorgulayamadan Kıbrıs’taki yeni bir Mafya-Devlet-Siyaset ilişkisine, tanık oldu.

Elbette bunların hiç biri tesadüf değil. Bilakis bunların her biri, Kapitalist Sistem’in ne kadar kirli olduğunu ve halktan, hukuktan, eşitlikten, ve demokrasiden yana olmadığını, sadece; para, çıkar, kar, kapital ve rant peşinde olduğunu gösteriyor.

Bahis oyunları, uyuşturucu kaçakçısı ve kumarhaneler işletmecisi olan Mafya lideri, Kıbrıs Türkü Halil Falyalı da; yine Parlamenter Sistem’in girişiminden önce, yargısız olarak infaz edildi. Ve beraberinde, bir çok sırları da aldı, götürdü gitti.

İnfaz edilen Mafya Lideri Falyalı’nın elinde; Türkiye’nin önemli siyasilerinin de kasetlerinin bulunduğu ve hatta, bunlar arasında özellikle son Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu, deniz ticareti ile uğraşan 40 yaşında olmasına rağmen servetiyle dudak uçuklatan Erkam Yıldırım’ın da olduğu, öne sürülmüştü..

Yeni olmayan bu Devlet-Mafya-Siyaset ilişkilerinin varlığı; taaa.. 29 ocak 1921 tarihinde Trabzon Limanı’ndaki Yahya Kahya çetesine yaptırılan, Mustafa Suphi ve yoldaşlarının katledilmesinden de, çok iyi bilinmektedir.

Katliamları, faili meçhulleri, işkenceleri, sürgünleri, cinayetleri, darbeleri, zindanları, idamları, yargısız infazları, soygun, vurgun, sömürü ve yolsuzlukların hesabını sormayan, aydınlatmayan ve halka hesap vermeyen Parlamento, yakınlarda yapılacak Genel Seçimle, yine aktörlerini yenileyecek ve Sistem aynen devam edip gidecek.

Parlamento’da koltuk kapma yarışında olacak olan bu 6’lı Ganyan oyuncuları, sizce bunca yapılan zulüm, katliam ve soygunların hesabını soracaklar m?
Var mı böyle bir vaatleri?

Ağız birliği yapıp hep birlikte vaat ettikleri :
”Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” neyin gücüymüş..?
-Bu dedikleri Sistem’in, gelmiş geçmiş 65 Hükümet’ten ne farkı olacak…?

”Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” dedikleri Sistem’lerinin içinde ;
-halk mı var?
-emekçiler mi var?
-ezilen işçi-köylü-emekçilerin Proleter Sınıf’ı mı var…?
Hayır. Tam karşıt Sınıf var.
Ve bu anti-proleter olan karşıt Sınıf’ın içerisinde, yine kendileri ve Emperyalist Kriminal Sermaye var..!

Bu anti-proleterler; güçlendirseler güçlendirseler, kendi keselerini .. kendi sınıflarını ve 101 senedir olduğu gibi, kendilerinin de içinde olduğu Mafya-Devlet-Siyaset ilişkilerini güçlendirirler. Kapitalizm’i güçlendirirler. Kendi çıkarlarını düşünürler. Son 65 Hükümet döneminde olduğu gibi.

Kurtuluşumuz, tüm bu nedenlerle;
Bunları dinleyip peşlerinden gitmek değil, dinlemeyip SINIF BİLİNCİMİZİ GELİŞTİRİP, SINIFSAL TEMELDE BİRLEŞMEK ve KAPİTALİST SİSTEM’e KARŞI MÜCADELE ETMEK.

Bir Alman filozof olan bilimsel sosyalizmin kurucusu, ekonomist, siyasetçi, felsefeci ve tüm dünyanın İşçi Sınıfı’na ve ezilen halklarına yol gösterip ışık tutan ve DİYALEKTİK MATERYALİST dünya görüşüyle emekçileri bilinçlendiren Karl Marks’ın dediği gibi :
BÜTÜN ÜLKELERİN İŞÇİLERİ ve EZİLEN HALKLARIYLA BİRLEŞMENİN YOLUNU BULMAK ve ONLARLA BİRLEŞMEK LAZIM, GANYAN OYUNCULARIYLA DEĞİL..!

Kalın sağlıcakla, sevgi ve dostlukla..
Feridun Hayati Ünüvar

Yazarımız

Feridun Hayati Ünüvar
Aslen Konya'nın Seydişehir ilçesinden. İvriz ilk öğretmen Okulu mezunu olduktan sonra Kuşca’nın Büyük Yayla ilkokulundan öğretmen olarak çalıştı. 1970’li yılların başında Danimarka’ya geldi. Danimarka’da Türkçe eğitim vererek öğretmenlik mesleğine devam ederken, sosyal danışmanlık eğitimini bitirdikten sonra, 5 yılda hukuk okumuştur.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.