Hasan SertdemirYAZARLARIMIZ

KARANLIK

Türkiye kap karanlık…
Ankara zifiri karanlık…
Vicdanlar kararmış…
Akıl ve sağduyu noksan…
Ekilen biçiliyor…

Yanlışlar, onları yapanların yüzlerine Boomerang gibi yapışıyor. Neki onlar yine pişkinliklerine devam ediyorlar. Tüm olup bitenlerin sorumluları kendilerini değil, muhalefeti, aydınları, akademisyenleri, barış ve demokrasi isteyenleri suçluyor , terörizmi yeniden neredeyse herkesi kapsayacak şekilde tanımlıyorlar. Bu NE ustalık? Bu NE maharet? AKP beceriksizliğinin üstünü “düşman bulmak, düşman yaratmakla” örtmeyi kendine pusula edinmiş. Her eleştirel bakışı “düşman” olarak lanse ediyor, bertaraf edilmesini istiyor ki sırça – sarayında şarap yerine kan içsin.

Analar ağlamasın diye oy avcılığı yapanlar haziran 2015 ten bu yana değil Türkiye’de tüm bölgede her gün anaları ağlatıyorlar, gözyaşı, kan döküyorlar. AKP ve RTE tarihin tanıdığı en vahşi en zalim terör örgütlerine yardım ve yataklık yapıyor. Suriye’ye girebilmek maksadıyla her türlü provakasyona girişiyor. Ülke çocuklarının , gençlerinin toprağa düşmesi için elinden geleni ardına koymuyor. Hamaset yaparak etrafında dost bırakmıyor. Yürütülen bu aymazlık politikası herkesi huzursuz ediyor , şiddet her geçen gün artarak devam ediyor. Terör kitlelere korku salıyor,depolitizasyon duygusu yaygınlaştırılıyor. İnsanlar politikadan soğutuluyor. Bunu, terör ve şiddet uygulayarak yapıyor.

Ülkenin yurttaşları evinden yurdundan zorla kopartılıyor. Aylardır ilan edilmemiş bir işgal süreci yaşanıyor. Türkiye karanlığa boğuluyor. Elbette karanlıktan aydınlığa çıkılacaktır kuşkusuz. Çünkü ; tedhiş, terör ve şiddetin geleceği yoktur. Şiddetle hiçbir güç gelecek inşaa edemez .
Terör nereden ve kimden gelirse gelsin, gerekçesi ne olursa olsun asla tasvip edilemez. Hiçbir argüman bir cana kıymayı haklı kılamaz .

O nedenle bugün bir ve birlikte olma günüdür. Ancak birliktelikle terörü ve onun arkasındaki güçler deşifre edilir ve vicdanlarda mahkum edilir…

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.