GÜNDEMDEKİLERNUÇEYerel seçimler

DEM PARTİ: BİR OYLA ÇOK ŞEY DEĞİŞİR

DEM Partisi, her yerde olduğu gibi Cihanbeyli’de de adaylarını belirleyip, seçim maratonuna başlamış durumda.

Cihanbeyli eşadayları Eylül Yaylacı ve Hasan Ateşçi oldu.

DEM GELİR DEVRAN DÖNER şiarıyla yola çıkan DEM Cihanbeyli, seçim maratonuna hızlı ve iddialı bir şekilde başlamış bulunmakta.

Yerel seçimlerle ilgili DEM Cihanbeyli ilçe Eşbaşkanlığının açıklaması:

“KENDİMİZİ DE KENTİMİZİ DE BİZ YÖNETECEĞİZ”

31 Mart yerel yönetim seçimleriyle, Cihanbeyli eş başkan adaylarımız avukat Eylül Yaylacı ve Hasan Ateşçi ile, kendimizi de kentimizi de yönetmeye talibiz.
Geçmişten aldığımız belediyecilik tecrübelerimiz, bugünün de bilgi birikimi ve enerjiyle harmanladığında, Cihanbeyli gibi büyümeye aday bir ilçeyi yönetmek için adayız ve bunun için buradayız.

Ayrıca mevcut sistemin kadınları geri plana itmesi, hatta onları yok sayarak mevcut politikaları sürdürmesinin karşısında duran tek parti olan DEM partisinin olduğunu, bunun için de Cihanbeyli’deki adaylarımızı desteklemenin ne kadar önemli olduğu da bir gerçekliktir.

Bu doğrultuda Cihanbeyli gibi bir ilçenin yönetilmesinde, kadın gücünün pratiğe geçmesinin önemi hiçbir zaman göz ardı edilmemeli.
Her türlü rantçılığa, neopotizme, yandaşları kayırmaya karşı durmak için, DEM adaylarımızı desteklemeliyiz.

Destekleyelim ki, halkın belediyesi olmaktan çok belli bir kesimin toplanma bürosu olmasının da önünde durabilelim. Bürokrasinin soğuk duvarlarını andıran bir belediyeden öte, içinin cıvıl cıvıl olduğu ve herkesin kendisini gördüğü bir halk belediyesine dönüştürmek için DEM adaylarını desteklemeliyiz.
Katılımcılığın, şeffaflığın, ekolojik hassasiyetin, çok zor durumdaki gençlerimizin durumunun iyileştirilmesinin ön planda tutulduğu bir belediyecilik anlayışını hep birlikte kurmak için DEM adaylarını desteklemeliyiz.

1999 yıllından bu yana HADEP tecrübesinden yola çıkarak belediyeciliğin ne olduğunu, nasıl yönetildiğini bilen bir parti olarak, Cihanbeyli’yi de yönetmeye talibiz. Devlet tüm olanaklarını ve aygıtlarını seferber ederek, yönettiğimiz belediyeleri didik didik teftiş ederken dahi, hiç bir şey bulamamalarının buna bir kanıt olduğunu gururla belirtmek isteriz.

Kısaca..
Cihanbeyli ilçesinde yaşayan halklarımızın sorunlarını ve çözüm yollarını aramak için kendimizi de kentimizi de biz yönetmeye adayız, bunun için de hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Dem deme meye, ji bo vé hem desté xwe di bin kevir kini û ji bo vé em jî amadénî.

DEM Cihanbeyli ilçe Eşbaşkanlığı

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.