Hasan SertdemirYAZARLARIMIZ

CAMBAZLIK

Olağanüstü hünerleri olan, hile, desise ve entrikalar çevirmekte usta olanlara cambaz , yaptıkları eylemlere de CAMBAZLIK deriz.

Türkiye, 15 temmuz 2016’da cambazların piri ile bir kez daha tanıştı.

AKP hükumetinin ve Recep Tayip Erdoğan’ın politik rakiplerini ekarte etmekte ne denli marifetlere sahip olduğu yavaş yavaş herkes tarafından görülmeye başlanmıştı.

15 temmuzun daha sıcak saatlerinde ve henüz hiç kimse birşey anlamamışken, hazret ortaya çıktı ve bir noktayı hedef olarak gösterdi.

Gösterilen hedefin doğru olduğuna toplumun ağırlıklı bir çoğunluğu inanmaya başladı.

Hedef 90 yıldır aynı amaçlara ulaşabilmek için kader birliği yaptığı, ancak 17 – 25 aralık süreci ile bir ortağın diğer bir ortağın tüm kirli çamaşırlarını afişe etmesiyle birliktelik sona ermişti.

Kirli çamaşırları ortaya çıkaran ortak cezalandırılmalıydı. Ortaya saçılan pisliklerin üstü ne pahasına olursa olsun örtülmeliydi. Toplumun dikkatleri başka noktalara çekilmeliydi. Hırsızlık, yolsuzluk, kalpazanlık gibi suçlar isnat edilen hazret temize çıkmalıydı. Bunun için herşey mübahtı iktidardaki güçler için. Ortaklar birbirlerinin açıklarını, eksikliklerini, çarşaf çarşaf yayınlıyorlardı. Ancak iktidar elindeki aygıtlarla kendi lehine bir algı yaratmakta hiçte zorlanmıyordu. İktidar, halkın bilinci ile alay ediyor, manipülatif bir algıyı yayıyordu ülke çapında.
Neki toplum soru soramıyordu. Böyle bir kültür oluşmamıştı. Hükümetler, egemen güçler ve erk sahipleri ; ne söylerlerse doğrudur görüşü hakim kılınıyordu.

Bu bakımdan da sorulması gereken temel soru bir türlü sorulamıyordu.

Soru şu; 40 yıldır yiyip içtikleri ayrı gitmeyen, son 14 yıldaki tüm icraatları birlikte yapan hükümetin , RTE’nin suçu yok mu?

Daha öncede yazdım. Fetö hareketinin 2 numaralı sorumlusu Fettullah Gülen’se 1 numaralı sorumlusu Recep Tayip Erdoğan’dır.
Bu isnadımızı doğrulayan temel delil ise; ” bu hasret artık bitsin, hoca efendi hazretleri ülkeye dönsün, ne istediler de vermedik”. Sözleridir. Bu sözler , suç unsuru teşkil ediyorlar. RTE burada bir itirafta bulunuyor. ” Biz diyor; Feto ne istediyse onu verdik şeklinde itirafta bulunuyor.

Eğer Bank Asya’da hesabı bulunanlar suçluysa. Bu bankaya yıllarca göz yumanlar hayli hayli suçlu.

O yüzden diyoruz ki Feto hareketinin 1 numaralı sorumlusu ve Türkiye’ye ve Türkiye halklarına karşı suç işleyen Recep Tayip Erdoğan YARGILANMALIDIR…

SAVCILAR GÖREVE !!!

Yazarımız

Hasan Sertdemir
Öğretmen.
Kuşca'da doğdu. Uzun yıllardan beri Danimarka'da yaşamaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.