Celal DeveciEDİTÖR'DENNUÇEYAZARLARIMIZ

Dersim.. Kobane.. Cizre..

Eline Kur’anı Kerim alıp oy toplamaya çalışan Erdoğan, Kürtlerden oy almayınca, Kürtlerden gittikçe katliama ve soykırıma yaklaşan bir öç alma saldırısına geçti.

Bir yandan devlet güçlerini diğer yandan kendisine bağlı olduğu söylenen özel gladyo örgütüyle Kürtlere hem Kurdistan’da hemde Türkiyenin diğer tüm illerinde saldıraya başladı.

Erdoğan ve Akp, askeri ve paramiliter güçlerle yetinmeyip, Nazi Almanyasında olduğu gibi kara propaganda aracı olarakta kendisine direk bağlı havuz medyasına havale etmiş durumda.

Havuz medyası hiç bir sınırı tanımadan, Kürtlere karşı nefret söyleminin dozunu gün geçtikçe dahada artmaktadır. Her gün yalan manşet ve iftiralar!

Tarihte, bir çok katliama uğrayan Kürt halkı, Dersim’de olduğu gibi şimdide Cizre’de toplu bir katliamla karşı karşıya.

120 bin nufuslu Cizre halkı 1 haftandan beri Dünyayla ilişkisi kesilmiş durumda. Bugüne kadar 10’larca çocuk, kadın ve yaşlı öldürüldü. Halk kendi ölülerini defnedemiyor. Ölüler soğuk depolarda saklanıyor. Fırınlar çalışmıyor, su ve elektrik kesilmiş durumda.

HDP’nin milletvekilleri ve bakanları şehre alınmazken, Erdoğanın sözde bağımsız bakanı çıkıp, hiç bir şey yokmuş gibi, halkın güvenliği için bunu yaptıklarını iddia ediyor!

Bırakın evrensel insan hakları ve kuralları! Bunu yapan ve söyleyenler kendilerini müslüman ve haktan yana olduğunu iddia edip halktan 12 yıldır oy aldılar!

Müslümanım diyenler bari islam hukukuna oysalardı! İslam hukukunda yalan: ‘Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allahü teâlânın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların ta kendileridir.) [Nahl 105]

Erdoğan ve ekibi unutmasın ki, Kürtler daha dün türevlerini Kobane’den attılar! Cizreliler Seyid Rıza’nın torunlarıdır. Dersim katliamında idama götürülen Seyid Rıza şunları söylüyordu:

‘Ben sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedim. Bu bana dert oldu. Ama ben de sizin önünüzde diz çökmedim! Bu da size dert olsun”

#CizreUnderAttack #SaveCizre #SaveKurds

Yazarımız

Celal Deveci
Kuşca'da doğdu. ilk ve orta eğitimini Kuşca ve Cihanbeyli'de yaptı. Lise ve üniversite eğitimini Danimarka'da bitirdi.
Daha önce sosyal pedagog ve öğretmen olarak çalıştı. Psikolojiyi yüksek lisans seviyesinde bitirdikten sonra, 2004 bu yana psikolog olarak çalışmakta.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.