Bayram KızılkayaYAZARLARIMIZ

Kar altında cesetler

Türkiye öyle bir duruma geldiki, yazmaktan cok yazmamak, sormaktan cok sormamak, düsünmekten cok düsümemek, konusmaktan cok konusmamak bir ülke haline geldi. Korku havasi yaratildi. Ya benden yana olacaksin yada yazmayacaksin, konusmayacaksin iste böyle zaman zaman devletler de cok acimasiz oluyorlar. Hendekler olmamiliydi, düsünenlerdenim. Hendekler oldu diye, devlet kendi vatandisina böyle orantisiz güc kullanilmamali. Devlet kürtlerin ölüsü ile dize getirmek istiyor. Bölgede polis devleti temsil ediyor. Duvar yazilarinda TC ne derse odur: ”Türksen övün, degilse itaat et”. Zaten devlet ”ya itaat edeceksin ya karlar altinda kalacaksin” diyor. Cok yazik evlerde ölüyle, diriyle yanyana yatiyorlar. Türkiye bir yandan insanlar ölürken öbür tarafta belki abartili gelecek ama, öbür tarafta bayram havasi var. Silopi, Cizre, Sur, bölgede 18 ilcede 1,5 milyon insana sokaga cikma yasagi yaratiliyor.

5000 yil önce Sümerler deyimiyle yüksek tepeler halki, Hurriler deyimiyle yüksek daglar halki, 5000 yil sonra Mehmed Uzun ask gibi aydinlik, ölüm gibi karanlik romaninda yazdigi gibi: DAGLAR ÜLKESI. Simdi bu dag halki cocuk, genc, yasli demeden keskin nisancilarin hedefinde. AKP genclik kollari konseyinde konusan basbakan sizlerin cehrenizde Canakkale sehitlik askini görüyorum. Adeta bir savasa davetiye cikariyor. Islamiyet’te sehitlik mertebesi cok yüksek, bu sehitlik söylemi 21. yüzyila göre düzenlenmezse daha cok ölümler olur. Müslümanlar denizde bogulur. Cennete gitmek icin canli bombalar yaratilir.

Cumhurbaskanin 2016 yilbasi mesajinda, ne kadar insan öldürdüklerinin müjdesini veriyor. Ölmekle, öldürmekle bir sonuca varilmaz, en gec iki tarafta masaya oturacaklar. Zararin neresinde dönersin kardir. Gencler öldürülüyor, yüreklere ates düsürülüyor.

25 yil önce Erdogan’in Erbakan’a teslim ettigi rapor: Bunun adi kürt sorunudur. Bugün Dogu veya Güneydogu sorunu olarak adlandirilan sorunu aslinda bir kürt sorunudur. Bugün Dogu ve Güneydogu olarak adlandirilan bölgeler tarihin en eski devirlerde Kürdistan olarak adlandirilan cografyanin icinde yer alan bölgelerdir. Kürtler konustugu dil olarak kürtce, türkce ile ilgisi olmayan müstakil bir dildir.

AKP 7 Haziran da kaybettigi gibi 1 Kasim da dahada kaybetmis olsaydi, kalbimle inaniyorum bu catisma bu ölümler olmayacakti.

1990’li yillarind bir sarkinin sözleri:

Kapat televizyonu anne senide kandiriyorlar

Silah veriyorlar anne, bana öldür diyorlar

Korkuyorum anne…

Ape Beram

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.