Bayram KızılkayaYAZARLARIMIZ

Kardeşlik

Gönül isterdik dünya insanlari kardesce yasamayi, ayrim gayrim yapmadan Allah’in yarattigi bu dünyayi, cennet bahcesine cevrilsin. Bu mümkünmü? Eger devletleri yönlendirenler, isterlerse gecmisi irdeledigimiz, gelecegimize bakdigimiz zaman kabul olmaya duaya Amin diyemeyiz. Cünkü dünyada özellikle Islam devletlerinde despot liderler var oldukca, kardeslik te hicbir zaman var olmayacaktir.

Yunan filosof Aristofanes diyor ki: ”Hayat tiyatro gibidir. En kötü insanlar, en iyi yerde otururken….”

Din kavgasi, mezhep cekismesi, cikar meselesi, irkci söylemler oldukca, bu düzensizlik böyle devam edecektir.

Kürtler hicbir halkla kardes degil. Yasadigi halklarla esit, özgürce yasamak istiyor. Efendim surada, burada beraber savastik, teranesine tekrarlanip sürdürmek degeri, kiymeti yoktur.  Kardes kardesinin dilini, kültürünü yasadigi cografyayi, tarihi ismini inkar edermi?

Yavuz Sultan Selim Iran savasindan dönerken, Kürdistan’da bir kürt cesmesinde mola verir. Orda söyle bir siir yazar:

Yarabbi dehre sultan olmasin

Ayagini carik siksin, asla islah olmasin

Vur sopayi, al ekmegi karin bile doymasin

Ol cesmede gavur icsin

Kürde nasip olmasin.

Esit sartlar altinda kardesligi kim istemezki? Basim gözüm üstünde yeri var. Kandirmaca bir söylemdir. Kürtlere hep tepeden bakmislar, sözde agabeylik yapmak, ne hikmetse kardes kardesin dilini bilmiyor. Demirel’in dedigi gibi: 28 ayaklanmayi yok ettik. 29.’yuda yok ederiz. Yani 28 ayaklanmayi öldürdük, sürgüne gönderdik, 29’un akibetide öyle olur.

Kardessek, neden Sivas’in batisinda HDP binalarina saldiri oluyor? Kürt esnaf isyerleri yakiliyor? Telefonda annesi ile kürtce konusan genc neden öldürülüyor?

Mugla’da pesmerge kiyafetli fotograf paylasan kürt saldiriya ugruyor, isgence yapiliyor, zorla Atatürk püstü öptürülüyor.

6 milyon oy alan, 80 milletvekili cikaran HDP, yerli ve milli sayilmiyor!

Son olarak, son olmak dilegi ile, 6 eylül 1992’de Mesüt Dündar akil dengesi bozuk olan, halatla panzerin arkasina sürüklenir.

2. vahset: 2015’te Haci Lokman Birlik’in canezesi bir polis akrebinin arkasina baglayarak sürüklenir.

Allah böyle kardesligi kimseye nasip etmesin.

Ape Beram

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.