Celal DeveciEDİTÖR'DENYAZARLARIMIZ

3. yılımız

‘Kusca.com’un temel amacı, kuşcalıların buluşma, tartışma ve kendilerini anlatan bir platform olup, biz kuşcalıları, dünyayla buluşturmaktır.! şiarı ile Kusca.com 3 yıl önce yayın hayatına başlamıştı.

 

3. yılımızı kutlarken, kendimize edindiğimiz bu amacımıza çoktan ulaştığımızın bilincinde olup, artık Kusca.com’un sadece biz kuşcalıların sahiplendiği bir platform olmayıp, tüm İç anadolu kürtlerinin uğradığı ve kendilerine yer bulduğu bir sitedir. Bu gelişme elbette bizleri gururlandırmakla beraber bizlere yeni yükümlülükler vermektedir. Nasıl ki Kusca.com ve kardeş siteleri yoktan markalaşmışsa, bu yeni misyonumuzda da anlımızın akıyla çıkacağımıza inancımız tamdır. Kusca.com yayın hayatına başladığında görsel bölümleri daha ilgi duyulmaktaydı. ‘Ya herkes resimlere bakmak için siteye giriyor’ diye tepki alıyorduk, ama bugün Kusca.com’un en popüler bölümleri, köşe yazıları, makale ve şiir bölümüdür. Artık Kusca.com dostları aktüel köşe yazılarını, makale yazıları ve şiirleri okuyup, yorum eklemekteler. Bugüne kadar 35 kayıtlı yazar arkadaşımız 123 yazıyı Kusca.com dostlarıyla paylaşmışlardır. Bu yazılara okuyuculardan 977 yorum eklenmiştir. Bu bir tarihi başarıdır, bundan Kusca.com adına gurur duymaktayız.Kusca.com’un 3. yılını kutlarken, sizlerle bazı istatistiki bilgileri paylaşmak istiyorum!Bugüne kadar 3339 kişi sitemize üye oldu, bunların halen 3272 kişisi aktif üyedir. Bugüne kadar sitemiz 4.298.743 kez görüntülendi. Toplam 108 ülkeden Kusca.com’a ulaşılmış olup ilk 5 ülke şunlardır: Danimarka, Türkiye, İsviçre, Almanya ve İsveç’dir.
Arama motorlarında Kusca.com’a ulaşmak için kullanılara ilk 5 kelime ise şunlar olmuştur: kusca, yeniceoba, makale yazıları, emkine ve kürtçe müzik.

Sitemizin içerik istatistiği ise şöyledir: Sitede üyeler arası kısa mesaj sayısı 197513’dür.
Toplam 1373 resim eklemis olup, foruma eklenen mesaj sayısı 1310’dur. Siteye eklenen haber sayısı ise 400 yaklaşmaktadır. Internetdeki interaktif gelişim, Kusca.com’ada yeni atılımları atmaya imkan sağlamaktadır. Yeni projelerimiz arasında video bölümüdür. Şimdiden onlarca klip eklenmiştir.
Kusca_video bölümü ile amacımız, Kusca.com dostlarının kendi video çalışma larını Kusca.com’a eklemeleridir. Umarız bu çalışmamız Kusca.com dostları arasındaki yakınlaşmaya bir yeni katkı sağlayacaktır.Kusca.com’un 3. yılı dostlarına kutlu olmasını dilerek, daha iyi bir Kusca.com dileğiyle.Selamlar.

Yazarımız

Celal Deveci
Kuşca'da doğdu. ilk ve orta eğitimini Kuşca ve Cihanbeyli'de yaptı. Lise ve üniversite eğitimini Danimarka'da bitirdi.
Daha önce sosyal pedagog ve öğretmen olarak çalıştı. Psikolojiyi yüksek lisans seviyesinde bitirdikten sonra, 2004 bu yana psikolog olarak çalışmakta.

Daha Fazla Göster
Göz Atın
Kapalı