Necati GezenYAZARLARIMIZ

2011 CÖZÜMÜN YILI OLACAK

Hic bir zaman Kürtler istek ve arzularini bu kadar net ve acik dile getirmemislerdi. Kürtler arasindaki farkli kesimler ilk defa kararlica bir araya geliyorlar, ve öyle görünüyorki,” Ëdi Bese” hamlesinin son asamasina gelmis bulunuyoruz. Kütler artik geldikleri noktadan itibaren verdikleri uzun süren mücadelelerinde bir sonuca varip, basariya ulasmak istedikleri aciktir.

Icinde yasadigimiz dönem ortadogu halklar icin ve özellikle biz kürtler icin cok kritik son derece önemli bir dönemdir. Her ne olursa olsun kürtler kendilerini basariya kilitlenmis durumdadirlar,

Sadece dört ay icerisinde yasanan gelismelere bakildiginda bile ortadoguyu hakimiyeti altina alan zalim yönetimler, nasilki bir bir yikilirken, Kürtleri zulüm altinda tutan zalim yönetimlerde bir bir yikilma dönemine girmislerdir.

Kürtler bulunduklari bütün cografyalarda ayaga kalkmis, hak ve hukuklarini her türlü baski ve zulüme ragmen artik sonuc alincaya kadar savunuyor ve haykiriyor. Bu haykiris sonuc asamasina gelmis noktasina gelmistir.

Kürt artik ne diyor; Ben diyor artik kendi kimligimi, dilimi her yerde acikca dile getirip yasatmak istiyorum diyor, artik senin, cocuklarimin beynine kazidigin andini cocuklarima artik okutmayacagim diyor, senin gönderdigin o devletci imamlarinin arkasinda namaz kilmayacagim, senin hak ve hukumu ayaklar altina alan, valine polisine boyun egmeyecegim diyor, artik istedin gibi insanlarimizi göz altina alip iskence ve baski uygulamalarini yapmana izin vermeyecegim diyor…

Bunun icin gereken her türlü demokratik ve öz savunma direnisimi sergilemeyede hazirim diyor. Bunu artik dünya u alem böyle bilmelidir diyor.

Bu durumun böyle oldugunu, gören gözü olan, calisan vicdani olan herkesin durumun böyle oldugunu anlamamasi icin hic bir neden kalmamistir

Önümüzde yapilacak genel secimlerde, olur ise demokratik bir secim, olusturulan demokratik blok türkiyenin dört bir tarafindan vekillerini o parlementoya gönderecektir. O zaman görülecektir hak ve emegin savunuculari halklarin kardesligini nasil dile getireceklerdir

Evet Emek Özgürlük ve Demokrasi blogunun olusturdugu bagimsiz millet vekili adaylarina hepimiz basarilar dilemeliyiz.

Ve ben buradan bir öneride bulunmak istiyorum Özellikle Konya bölgemizin Bagimsiz milletvekili adayi Haci Mehmet Bozdag arkadasimizi desteklemek amaciyla tüm köylerin sitelerinde bir imza kampanyasinin yapilmasini öneriyorum. Kusca.com bunu baslatabilir tüm sitelerdeki sonucu izleyenleri ile birlikte paylasabilir.

Nasilki hicbir haksizlik ve zulüm ilelebet sürmeyecegi gibi, Kürt ulusuna yapilan haksizliklarda illebet sürmeyecegi ve, nihai sona mutlaka erecektir buda cok yakindir.

Selam ve Saygilarimla

Yazarımız

Necati Gezen
Müzisiyen
Kuşca'da doğdu. Danimarka'da yaşamakta.

Daha Fazla Göster